ye-logo.v1.2

У Меджибожі знайшли поховання часів Київської Русі

Історія 5765
Могильник дещо пошкоджений
Могильник дещо пошкоджений. Фото: скрін з відео

Про попереднє датування свідчать знахідки – скроневі підвіски.

У Меджибожі під час археологічної розвідки натрапили на давнє поховання. Знайшли його випадково – на території будівельного майданчика.

«Ця ділянка була призначена для будівництва, тож ще минулого року ми провели тут попередню археологічну експертизу і виявили залишки будівель та господарських споруд XVIII-XIX століття. Могильника тоді не знайшли. Але на першому етапі будівництва, під час вирівнювання ділянки, ми продовжували археологічний нагляд за роботою техніки. І саме тоді натрапили на поховання та господарчі ями невизначеного часу. Наразі будівельні роботи призупинені й розпочалося наукове дослідження цієї місцини», - розповів сайту «Є» Віктор Вєтров, завідувач сектору археології Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Наразі на розкопі працюють професійні археологи та волонтери – школярі археологічного гуртка з Верхньодніпровська, що на Дніпропетровщині.

До теми: В Меджибожі археологи продовжують розкопувати давню замкову криницю.

«Керівники цього гуртка – професійні археологи з величезним досвідом дослідження поховань. Наразі вже дослідили чималу ділянку. На могильнику виявлено чотири поховання. Тіла були покладені в ями без трун, без колод, просто в землю. І лише в одному з них натрапили на археологічний матеріал – скроневі кільця. Саме за ними робимо попередній висновок, що найвірогідніше, це поховання давньоруського часу. Приблизно це XII-XIII століття. З усього видно, що могильник був пошкоджений в давні часи, деякі кістяки викинуті з ям. Скоріше за все, це грабіжницькі пошкодження», - додає Віктор Вєтров.

За словами археолога, така знахідка свідчить про те, що за часів існування в Меджибожі граду часів Київської Русі, дитинець якого розташований на території нинішньої фортеці, була також заселена і периферія. І вже на околицях цього граду, як правило, і розташовувалися такі могильники.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую