ye-logo.v1.2
7 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 15 липня

Юна МІТРАШКО Історія 761
Про події 15 липня в історії Хмельниччини
Про події 15 липня в історії Хмельниччини. Фото: pravda.com.ua

Один день з історії краю у подіях і фактах.

Регіональне видання «Шляхом Жовтня» від 15 липня, 1967 року писало про «ательє мод на колесах», яке обслуговувало шепетівський район. У повідомленні йшлося: «У центрі села Вешневе зупинився критий автомобіль з написом: «Побутові послуги». Відкриваються двері автофургона і персонал вивішує плаття, костюми. Приїжджі оголошують, що вони є працівниками комбінату побутового обслуговування та приймають замовлення на виготовлення взуття, пошиття верхнього жіночого і чоловічого одягу. Таке «ательє мод на колесах» заїжджав до лісових сіл Шепетівщини щосереди, до грицівського куща – щочетверга, а населені пункти вербовецького куща відвідував щоп'ятниці».

У 1998 році у Кам’янці-Подільському на території артилерійської бази відбулися заводські випробовування першого українського кулемета, розробленого та виготовленого на науково-технічному комплексі «Завод точної механіки» (НТК «ЗТМ»).

У 2011 році 15 липня в обласному центрі відбулася акція протесту «Пенсійну реформу – на смітник», в якій взяли участь близько двохсот людей. Організаторами виступили три громадські організації – Профспілки захисту підприємництва Хмельницького, Комітету моніторингу органів влади та «Діти кризи». Після традиційних виступів учасники мітингу прийняли резолюцію. Вона складалась з семи пунктів. Перший з них вимагав: «Президент має накласти вето на новий пенсійний закон».

15 липня 2014 року, під час проведення антитерористичної операції на Сході країни загинув Максим Коваль. Хлопець родом з Шепетівки, був студентом біотехнологічного факультету Подільського державного аграрно-технічного університету, служив у 24-й окремій механізованій бригаді.

Цього дня у 2017 році на хмельницькій набережній візочники, велосипедисти і бігуни змагалися в комбінованій естафеті. Головною метою заходу було показати, що велодоріжку можуть використовувати не тільки велосипедисти, а й люди обмеженими можливостями, на візочках. Естафета проходила в тири етапи: велосипедист проїхавши свій відрізок — 1400 метрів, передавав естафету бігунові, а він людині на візку.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую