ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 15 липня

Історія 2337
Про події 15 липня в історії Хмельниччини
Про події 15 липня в історії Хмельниччини. Фото: ілюстративне pixabay.com

Один день з історії краю у подіях і фактах.

15 липня 1410 року відбулася Грюнвальдська битва, внаслідок якої невдозі Поділлям вдруге став володіти великий князь литовський Вітовт. У цій битві об'єднані збройні сили Корони Польської та Великого князівства Литовського здолали лицарів-хрестоносців. Завдяки перемозі, значення Вітовта зросло настільки, що 1411 року Ягайло змушений був погодитися з вимогами великого князя литовського та передати йому Поділля. Відтоді аж до самої смерті Вітовта, що сталася у жовтні 1430 року, Поділля перебувало під його під владою.

Управляли Поділлям Вітовтові старости, але подільські поляки не хотіли коритися литовському князю. Тож польський король Владислав II Ягайло змушений був двічі висилати грамоти до подільської польської шляхти із закликом, щоб вона склала присягу Вітовтові. Перша з цих грамот датується 1414 роком. У наступній грамоті від 1418 року король підкреслює, що Поділля належить Великому князівству Литовському тимчасово — тільки до смерті Вітовта.

Регіональне видання «Шляхом Жовтня» від 15 липня, 1967 року писало про «ательє мод на колесах», яке обслуговувало шепетівський район. У повідомленні йшлося: «У центрі села Вешневе зупинився критий автомобіль з написом: «Побутові послуги». Відкриваються двері автофургона і персонал вивішує плаття, костюми. Приїжджі оголошують, що вони є працівниками комбінату побутового обслуговування та приймають замовлення на виготовлення взуття, пошиття верхнього жіночого і чоловічого одягу. Таке «ательє мод на колесах» заїжджав до лісових сіл Шепетівщини щосереди, до грицівського куща – щочетверга, а населені пункти вербовецького куща відвідував щоп'ятниці».

У 1998 році у Кам’янці-Подільському на території артилерійської бази відбулися заводські випробовування першого українського кулемета, розробленого та виготовленого на науково-технічному комплексі «Завод точної механіки» (НТК «ЗТМ»).

У 2011 році 15 липня в обласному центрі відбулася акція протесту «Пенсійну реформу – на смітник», в якій взяли участь близько двохсот людей. Організаторами виступили три громадські організації – Профспілки захисту підприємництва Хмельницького, Комітету моніторингу органів влади та «Діти кризи». Після традиційних виступів учасники мітингу прийняли резолюцію. Вона складалась з семи пунктів. Перший з них вимагав: «Президент має накласти вето на новий пенсійний закон».

15 липня 2014 року, під час проведення антитерористичної операції на Сході країни загинув Максим Коваль. Хлопець родом з Шепетівки, був студентом біотехнологічного факультету Подільського державного аграрно-технічного університету, служив у 24-й окремій механізованій бригаді.

Цього дня у 2017 році на хмельницькій набережній візочники, велосипедисти і бігуни змагалися в комбінованій естафеті. Головною метою заходу було показати, що велодоріжку можуть використовувати не тільки велосипедисти, а й люди обмеженими можливостями, на візочках. Естафета проходила в тири етапи: велосипедист проїхавши свій відрізок — 1400 метрів, передавав естафету бігунові, а він людині на візку.

Був знайдений скляний посуд, уламками фаянсового і керамічного посуду. Фото: зі сторінки музею у фейсбуці

Минулого року цього дня сайт "Є" писав про знахідки , які археологи відкопали в Кам’янці-Подільському внаслідок просідання бруківки.  На артефакти часів початку ХХ століття натрапили випадково. У дворику Музею старожитностей в результаті опадів просіла бруківка, тож було вирішено закласти в даному місці шурф, щоб визначити причину просідання ґрунту та прослідкувати культурні нашарування.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую