ye-logo.v1.2
11 Липня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 1 серпня

Історія 946
У 2011 році 1 серпня в Старій фортеці, що у Камянці-Подільському, завалилась вежа 16 століття
У 2011 році 1 серпня в Старій фортеці, що у Камянці-Подільському, завалилась вежа 16 століття . Фото: з архіву

Про події краю, які стали історією.

У 1944 році Рада народних комісарів Української РСР ухвалила організувати в Кам’янці-Подільському технікум політосвіти з відділами бібліотечної та клубної роботи. Нині це Кам’янець-Подільський коледж культури та мистецтв.

1 серпня, 1956 року місцева газета «Шлях Жовтня» повідомляла, які фільми кіномеханік Осніцький і його помічник Василенко «крутили» у клубі села Майдан-Лабунь (Шепетівський район). У повідомлені йшлось, що окрім художніх фільмів, які демонстрували окремо для дітей і дорослих – по разу на тиждень, вони двічі на місяць демонстрували й так звані агрозоофільми. Вони призначалися для працівників місцевої сільськогосподарської галузі.

1 серпня 1979 року у Хмельницькому в мікрорайоні Ракове введена в експлуатацію Хмельницька міська поліклініка №3. Поліклініка проєктувалася та будувалась на кошти Міністерства оборони СРСР, але з введенням у дію виконувала функції міської територіальної поліклініки.

У 1995 році в Кам’янці-Подільському вперше відбувся матч Кубка України з футболу. В 1/64 фіналу «Імпульс» приймав «Керамік» (Баранівка Житомирської області).

У 2011 році 1 серпня в Старій фортеці на території Національного історико-архітектурного заповідника “Кам’янець” завалилася Нова Західна вежа. Споруда - пам’ятка фортифікації 16 століття. На лінії обвалу видно що стіни будівлі сирі і мокрі. Вона стояла без даху, отож, негода повсякчас руйнувала пам’ятку. Вежа збудована 1542 році по типу бастеї - низької круглої оборонної споруди, призначеної для облогової артилерії. У багатьох подолян образ Нової Західної пов’язаний із найпершими фестивалями в Кам’янці ще радянського періоду.

1 серпня 2017 року на Сході під час обстрілу снайпером позицій українських захисників, загинув кам'янчанин Ростислав Доброшинський. Військовий був прийнятий на службу за контрактом Кам’янець-Подільським міськрайонним військовим комісаріатом і проходив її у 8-му окремому мотопіхотному батальйоні у складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України. Наприкінці травня був передислокований у район Попасної, де й загинув.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую