ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 11 серпня

Юна МІТРАШКО Історія 1201
Сатанів. Мазанка під соломою, в якій нібито зупинявся Петро I
Сатанів. Мазанка під соломою, в якій нібито зупинявся Петро I. Фото: kampod.at.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

11 серпня 1711 року із Сатанова до Кам’янець-Подільського прибув Петро I. Він перебував у місті е два дні, детально оглядав місцеві фортифікації, а вже звідти вирушив до Росії, по дорозі зупинившись у Плоскирові (нині Хмельницький). Зі спогадів сучасників відомо, що Петро I вважався великим оригіналом і непередбачуваною особистістю, носив простий одяг, не цурався спілкування з простолюдинами і був абсолютно невибагливий. У Плоскирові імператор зупинився у заїжджому будинку. Він знаходився в районі перехрестя сучасних вулиць Кам’янецької та Примакова, де нині височать корпуса кооперативного технікуму та універмагу “Юність”. Раніше там розташовувалися єврейські квартали з одноповерховою хаотичною забудовою. Серед тих маленьких будиночків (приблизно на місці технікуму) виділялася дерев’яна споруда заїжджого двору. Фактично всі подорожні, які проїздили через Плоскирів, зупинялися тут на ніч, і не тому, що цей двір був найкращим у місті, - просто іншого в той час не існувало.

11 серпня 1936 року шепетівська газета «Прикордонний залізничник» повідомляла про те, що на залізничній станції Шепетівка бракувало харчів у «точках» з їх продажу. У повідомленні видання йшлося: «Є продовольча ятка для поїзних бригад. Але, коли б ви чого не запитали, нічого з продуктів немає. Зате на полицях є чимало пудри, одеколону, жіночих панчіх і т. п.».

У 2011 році цього дня Хмельницька міська рада вимагала ветувати нове пенсійне законодавство. Того дня депутати прийняли відповідне звернення, які направили Президенту України. Рада вимагала від тодішнього президента Віктора Януковича накласти вето на Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», як такий, що суперечить Конституції України та порушує права українців.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую