ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 2 вересня

Історія 3018
2 вересня 1672 року султан Мехмед IV в
2 вересня 1672 року султан Мехмед IV в'їхав на коні до Кам'янця-Подільського на честь своєї перемоги. У Кафедральному костелі, який одразу переосвятили на мечеть відбулось урочисте читання Корану. Фото: risu.org.ua

Про події краю, які стали історією.

2 вересня 1672 року поляки підписали акт капітуляції Кам'янця-Подільського. Цього дня султан Мехмед IV через Руську браму в'їхав на коні до міста. Того ж дня було проведено урочисте читання Корану на честь перемоги Мегмеда IV. Сім церков переробили на мечеті. Після молитви султан призначив губернатора кам'янецької фортеці, давши йому в розпорядження 3000 піхоти та вершників, та велику кількість яничарів. За домовленістю, більша частина мешканців (переважно вірменів та поляків) залишила місто. Впродовж 27-річної турецької окупації турки здійснили чимало відбудовчих робіт, але головним чином на фортифікаціях. Водночас вони довели місто до небаченої руйнації. Особливо постраждали християнські святині і житлова забудова. У 1699 році, після підписання Карловицької угоди, Поділля з Кам'янцем повернулося до складу польських земель.

2 вересня 2012 року замінували вокзал станції Полонне. Надзвичайна подія не тільки завдала роботи на всю ніч підрозділам оперативного реагування правоохоронців, рятувальників, а й безліч незручностей пасажирам та залізничникам. Евакуювали усіх громадян, потяги приймались на колії найбільш віддалені від приміщення залізничного вокзалу, пасажирам, щоб дістатись до платформ, довелось обходити вокзал та прилеглу до нього територію. Працювали правоохоронці не марно, під ранок встановили особу яка здійснила телефонний дзвінок та власника телефону. З’ясувалось, що під час гучного застілля молоді у кафе, хлопцеві стало нудно і він вирішив пожартувати. У приятеля попросив телефон, не замислюючись повідомив про закладення вибухівки та продовжив відпочивати.

У ці дні в 2017 році було підірвано центральну будівлю сатанівского цукрового заводу. Сатанівський бурякоцукровий і рафінадний завод (цукроварню) побудовано 1899 року. Цукроварня була найбільшим підприємством Сатанова. Завод належав акціонерному товариству, до складу якого входили власниця Сатанова графиня Климентина Тишкевич, промисловці Прушинський, Брокль та інші. Священик Юхим Сіцінський, який улітку 1901 року оглядав у Сатанові пам'ятки старовини, писав у звіті про поїздку: «Донедавна околиці замку були пустопорожнім місцем, але два роки тому тут влаштовано величезний цукровий завод, і тепер біля замкових руїн підносяться величезні будівлі з високими димохідними трубами; скрізь гул, стукіт, суєта. Для заводських потреб подекуди засипаються рови, зриваються кам'яні мурування тощо».

Сатанівський цукровий завод. Головна будівля, серпень 2015. Фото: uk.wikipedia.org

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую