ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 9 вересня

Історія 1870
9 вересня 1517 року Красилів набув статусу міста
9 вересня 1517 року Красилів набув статусу міста. Фото: krasylivska.gromada.org.ua

Про цікаві та важливі сторінки історії Хмельниччини.

9 вересня 1517 року Красилів набув статусу міста. У вересні 1497 року польський король Олександр Ягеллончик подарував Красилів князю Костянтину Острозькому. В цей час Красилів поступово перетворився в адміністративний центр Кузьминської волості. Тоді ж було збудовано дерев’яну фортецю, нині відому як «Красилівський замок», який не зберігся до наших днів. А згодом 9 вересня 1517 року він набуває статусу міста з обмеженим магдебурзьким правом. На початку XVII століття Красилів став власністю Януша Острозького.

9 вересня 1890 року в селі Великі Вірмени (нині Кам’янець-Подільський район — авт.) народився Йосип Пшоник — український військовий діяч, полковник Армії УНР. Про це у статті «До історії села Балин» зазначає дослідник Микола Новицький. За його словами, Йосип Пшонник належав до дванадцяти найнебезпечніших повстанських ватажків, які продовжували боротьбу з радянською владою на початку 1920-х років. Фактично за боротьбу за вільну Україну Харківський окружний суд засудив його до розстрілу.

Історики Вадим і Олександр Байдичі у статті «Про деякі кримінальні історії міста Проскурова ХІХ століття», ґрунтуючись на справах Проскурівського повітового суду, наводять приклади характерних і цікавих для того часу злочинів. Зокрема, вони не оминули увагою питання фальшивомонетників. Як виявилося, спіймати таких злочинців не завжди вдавалося.

Наприклад, з 9 вересня 1871 року до 28 жовтня 1872-го в Проскурівському повітовому суді тривав розгляд однієї з таких справ. Вона стосувалася підробленої п’яти рублевої кредитки. Її вилучили у Проскурівській міській лікарні. Втім, справи щодо фальшивих рублевих кредитів надходили до суду й у попередні роки. Деякі справи розглядалися по два роки. Проте до джерел виготовлення фальшивих грошей повітовому суду все ж не вдалося дістатися.

Цього дня 2017 року в Хмельницький завітала автоколона учасників всеукраїнського автопробігу «Реформація та відродження України». Вона складалася з 26 автомобілів, які прибули до обласного центру з Тернополя. У нашому місті координатори автопробігу запросили присутніх на офіційне відзначення Свята подяки, яке відбулося 17 вересня у Києві. До колони приєднались ще й хмельницькі водії. Вони разом вирушили далі. Метою проведення автопробігу стало проголошення єднання народу України навколо її історії та культури, в основу яких споконвіку покладено біблійні цінності. У пробігу довжиною в п’ять тисяч кілометрів взяли участь близько тисячі учасників зі сходу, заходу, півночі та півдня України.

9 вересня 2017 року у Хмельницький завітала автоколона учасників всеукраїнського автопробігу. Фото: з архіву редакції

9 вересня 2017 року у Хмельницький завітала автоколона учасників всеукраїнського автопробігу. Фото: з архіву редакції

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую