ye-logo.v1.2
14 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 9 вересня

Історія 1300
9 вересня 2017 року у Хмельницький завітала автоколона учасників всеукраїнського автопробігу
9 вересня 2017 року у Хмельницький завітала автоколона учасників всеукраїнського автопробігу. Фото: з архіву

Про події краю, які стали історією.

9 вересня 1517 року Красилів набув статусу міста. У вересня 1497 році польський король Олександр Ягеллончик подарував Красилів князю Костянтину Острозькому. В цей час Красилів поступово перетворився в адміністративний центр Кузьминської волості. Тоді ж було збудовано дерев’яну фортецю, відому тепер як Красилівський замок, який, на жаль, не зберігся до наших днів. А згодом у вересні 1517 року він набуває статусу міста з обмеженим магдебурзьким правом. На початку 17 століття Красилів став власністю Януша Острозького.

9 вересня 1965 року в Кам'янці-Подільському відбулася звітно-виборна конференція Хмельницького обласного історико-краєзнавчого товариства, яке налічувало на той час 500 членів. Вони опублікували понад 400 різних матеріалів, у тому числі – фольклорну збірку «Народ про Кармалюка».

9 вересня 2017 року у Хмельницький завітала автоколона учасників всеукраїнського автопробігу «Реформація та відродження України». Колона з 26 автомобілів прибула до обласного центру з Тернополя. У нашому місті координатори автопробігу запросили присутніх на офіційне відзначення Свята подяки, що відбудеться 17 вересня у Києві. До колони приєднались ще й хмельницькі водії і разом вирушили далі. Метою проведення автопробігу являється проголошення єднання народу України навколо її історії та культури, в основу яких споконвіку покладено біблійні цінності. У пробігу, довжиною в п'ять тисяч кілометрів, взяли участь близько 1000 учасників зі сходу, заходу, півночі та півдня України, а також мешканці понад ста міст та сіл, через які пролягає маршрут автопробігу.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую