ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 17 вересня

Історія 3082
Фрагмент плану міста Проскурова 1800 року
Фрагмент плану міста Проскурова 1800 року. Фото: Хмельницький обласний краєзнавчий музей

Події краю, які увійшли в історію.

17 вересня 1800 року вийшов указ Подільського губернського правління про негайне складання «Геометричного спеціального плану міста Проскурова з приналежними йому землями». 8 жовтня того ж року проскурівський повітовий землемір Дятлов закінчив складання найдавнішого з відомих планів міста Проскурова. Зробити це було неважко, тому що Проскурів у ті роки був зовсім маленьким містом з населенням близько 2000 осіб. Лише дві вулиці чітко позначені на плані – поштові шляхи на Кам'янець (нині вулиця Кам'янецька) та на Летичів (нині вулиця Проскурівська). Решта забудови мала хаотичний вигляд і вулиці на мапі вимальовувалися досить умовно.

17 вересня 1866 року без згоди Ватикану, влада Російської імперії скасувала Кам’янецьку дієцезію. З цього часу костели, що належали до неї, були передані у відання Луцько-Житомирської дієцезії. Повернулись вони під юрисдикцію кам’янецьких єпископів лише у 1918 році.

17 вересня у 2003 році в Кам’янець-Подільському відкрився Другий міжнародний конгрес українських істориків. В заході взяло участь 500 науковців з 48 міст України, а також з 15 країн світу. На першому урочистому пленарному засіданні привітав учасників тодішні президент України Леонід Кучма та Голова Верховної Ради України Володимир Литвин. А також президент Українського історичного товариства, голова наукової ради Світового конгресу українців Любомир Винар, останній президент Української Народної Республіки в екзилі Микола Плав’юк та голова секції античної історії Української вільної академії наук (Нью-Йорк, США) Олександр Домбровський. На конгресі були розглянуті проблеми всіх періодів історії України починаючи від первісного суспільства і до сучасності.

Також 17 вересня 2003 року при вході до головного корпусу Кам’янець-Подільського державного університету відкрито пам’ятну дошку Іванові Огієнку.

Торік цього дня у Красилові провели в останню путь Максима Кондратюка, який загинув на Сході України. Військовий помер у Харківському військовому госпіталі внаслідок важких поранень, отриманих під час виконання бойового завдання в зоні операції Об’єднаних сил, де він потрапив під обстріл.

Мешканці міста Красилова зустріли свого земляка кілька кілометровим живим коридором через усе місто до храму та центральної площі райцентру. Там відбулося прощання з Героєм.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую