ye-logo.v1.2
28 Травня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 27 вересня

Історія 800 1
27 вересня 2014 року на День міста у Хмельницькому встановили світовий рекорд
27 вересня 2014 року на День міста у Хмельницькому встановили світовий рекорд. Фото: з архіву

Події краю, які увійшли в історію.

27 вересня 1990 року сесія Хмельницької міської Ради народних депутатів постановила відродити давній герб Проскурова як герб Хмельницького. Саме цей день і став офіційним днем міста. Давній герб Проскурова – три схрещені стріли на синьому полі геральдичного щита: дві крайні перехрещені по діагоналі спрямовані вістрям вгору, а третя, середня, розміщена вертикально вістрям вниз. Сучасним рішенням міської ради до герба додано обрамлення гербового щита золотим картушем, увінчане срібною мурованою короною.

27 вересня 1991 року на майдані у Камянці-Подільському група студентів розпочала акцію голодування. Внаслідок чого, цього ж дня, сесія міськради відправила у відставку весь склад виконкому (включаючи начальників управлінь і завідувачів відділів).

27 вересня 2001 року у Нетішині урочисто відкрили перший міський краєзнавчий музей. Вже у 2005 році нетішинський музей доповнив перелік тих музеїв, у яких зберігаються музейні колекції та музейні експонати, що є державною власністю i належать до державної частини Музейного фонду України. Музей знаходиться у прибудові до першого поверху житлового будинку по проспекту Незалежності, неподалік від центру міста. Всі експонати розташовані у вісімнадцяти залах загальною площею 930 метри квадратних, які відображають основні напрямки історії, етнографії та природи регіону. У краєзнавчому музеї працюють 4 відділи: історичний, природничий, фондовий та масово-просвітницький. Музейні зали оформлено за сучасними європейськими стандартами, що не може не впливати на ефективність сприйняття експонованого матеріалу.

27 вересня 2014 року на День міста у Хмельницькому народилася рекордна кількість немовлят. Цього дня на світ з'явилося три дівчинки і шість хлопчиків. За останні роки це найбільша кількість дітей, котрі народилися на день міста. Першим на світ з'явився хлопчик — о 00.24 годині.

27 вересня 2014 року на День міста у Хмельницькому встановили світовий рекорд. Цього дня близько 16 тисяч хмельничан долучилися до акції підтримки миру в Україні й запустили в небо 18100 ліхтариків, чим встановили світовий рекорд. Організатор акції – президент Хмельницької благодійної організації “Перший соціальний фонд” Олег Федаш, а спонсори – хмельницькі підприємці. Попередній світовий рекорд, встановлений у Таїланді, – 14 тисяч ліхтариків. Встановлення рекорду було зафіксовано представниками книги “Національний реєстр рекордів України”. 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

Віталій Українець 27.09.2019 19:56

Про герб-три стріли мають бути всі вверх. Шари це була єкологічна катастрофа всіх біотопів!

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую