ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 30 жовтня

Юна МІТРАШКО Історія 521
30 жовтня 1960 року відбулась реорганізація Ізяславського лісгоспу в лісгоспзаг
30 жовтня 1960 року відбулась реорганізація Ізяславського лісгоспу в лісгоспзаг. Фото: dzerkalo.media

Від давнини до сьогодення про людей та події.

30 жовтня 1565 року датується перша писемна згадка про село Бісівка (нині село Квітневе, Білогірського району). Міститься вона у скарзі землянина Андрія Чолганського на землянку Ганну Ярмолинську щодо позбавлення права власності на імення: Семенова, Гулевець, Туровки, Кошелевець та Бесовки. Північну частину села обмиває річка, яка за народними переказами носила назви: Тихович, Устя, Бісіца. Від останньої назви і походять села Бісівка і Бісовочка, які розташовані на цій річці. Наприкінці XIV століття Бісівка разом з іншими селами була завойована литовськими феодалами.

30 жовтня 1960 року відбулась реорганізація Ізяславського лісгоспу. На підставі постанови Ради Міністрів УРСР, згідно з наказом Головного управління лісового господарства і лісозаготівель при Раді Міністрів УРСР, Ізяславський лісгосп реорганізований в лісгоспзаг. Згодом, до складу підприємства включено ще 12 гектарів закинутих земель з держземфонду. У той час загальна площа державного лісового фонду підприємства становила 26 252 гектари.

30 жовтня 1963 року в місцевій пресі вперше була опублікована програма телепередач. Першим виданням, яке її надрукувало стала газета "Радянське Поділля". Пов'язано це з тим, що цього року введено в дію телетранслятор у Вінниці, після чого хмельничани вперше отримали можливість приймати більш-менш гарантований телесигнал та, придбавши телевізор, дивитися передачі єдиного на той час телеканалу "ЦТ". У 1968 році на найвищій точці міста (р-н Заріччя) збудовано телеретранслятор висотою 100 метрів. У 1980 році здано в експлуатацію новий телерадіотранслятор, телевежа якого має висоту 200 метрів.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую