ye-logo.v1.2

У Городку досліджуватимуть територію зруйнованого костелу та давніх укріплень

Історія 4741
Археологічні дослідження дадуть змогу дослідити територію костелу святої Анни
Археологічні дослідження дадуть змогу дослідити територію костелу святої Анни. Фото: з фейсбук-сторінки Сергія Шпаковського

Археологічні дослідження планують розпочати навесні.

У Городку на місці, де колись був споруджений костел святої Анни, хочуть встановити пам’ятний знак. Як сайт «Є» повідомляв раніше, з такою ініціативою до міської влади звернулася міська громадська організація «Молодь польська Городоччини». Днями обстежити територію також запросили пам’яткоохоронців. Як зазначає Сергій Шпаковський, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв, місцевій владі рекомендували провести археологічні дослідження цієї території.

«Спільно ми обстежили територію, де колись був костел святої Анни. Вона однозначно потребує впорядкування та дослідження. Виявлено археологічний культурний шар (з вмістом згорілих дерев'яних конструкцій) земляного валу міських укріплень XVII століття. Чітко простежується редут. Поруч – унікальна карстова печера, якій мільйони років. Колись її обстежував вчений-дослідник Богдан Рідуш, але донині вона не має будь-якого статусу. Також на території, де був костел, виявлена давня підпірна стінка, яка може бути залишками костелу, подекуди навіть є залишки людських черепів. Ймовірно, з поховань, зруйнованих під час господарської діяльності. Цілком можливо, деякі поховання тут ще можуть бути збереженні», - зазначає Сергій Шпаковський.

Залишки давніх підвалів поки не досліджені. 

Додає, що частина цієї території в комунальній власності, ще частина – у приватній.

«Тут варто провести археологічні дослідження, які дадуть змогу встановити точніший період існування давніх міських укріплень, а також виявити залишки фундаментів костелу святої Анни. Також варто попрацювати в напрямку проекту консервації та музеєфікації редуту, який є унікальним», - зазначає пам’яткоохоронець.

Редут попередньо датують XVII століттям.

Далі, каже, справа за громадою.

Олена Гріх, секретар Городоцької міської ради розповідає, що до порад пам’яткоохоронців дослухалися і вже навесні тут планують провести археологічні дослідження. Згодом на місці зруйнованого костелувстановлять пам’ятний знак. Наразі ж територію мають намір обгородити, щоб захистити від руйнування.

Карстова печера, якій мільйони років, може стати пам'яткою природи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую