ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 11 грудня

Історія 2265
11 грудня в історії Хмельниччини
11 грудня в історії Хмельниччини. Фото: ілюстративне pixabay.com

Від давнини до сьогодення.

11 грудня 1766 року король Станіслав ІІ Август Понятовський підтвердив права міста Полонне на прохання його тогочасного власника — князя Марціна Єжи Любомирського. Імовірно, тоді ж виник історичний герб Полонного з зображенням християнського патрона князя — Святого Мартина верхи на коні. В XIX — початку XX століття місто було центром Полонської волості.

11 грудня 1918 року часопис «Село» подав інформаційні повідомлення із життя та діяльності Кам’янець-Подільського товариства «Просвіта». У першому з них йшлося про становище Народного дому, в якому містилася організація. Ще на початку листопада, спостерігаючи безпорадне становище полонених, які верталися із німецького та австрійського полону, «Просвіта» відвела для них один зал, де вони могли відпочити. Однак в останні дні панування гетьманської влади у місті в товариства відібрали ключі від будинку, що унеможливило будь-який догляд за ним. Як наслідок, за дуже короткий час будівля катастрофічно занепала, набувши жахливого вигляду. Зі зміною влади «Просвіта» знову отримала доступ до Народного дому, де відразу зайнялася прибиранням та проведенням необхідної дезінфекції.

В іншому матеріалі йшлося про стан українізації в місцевих середніх школах. Будучи занепокоєною тим, що не в усіх навчальних закладах викладалися дисципліни цієї галузі гуманітарного знання, Рада товариства «Просвіта» звернулася до усіх директорів середніх шкіл міста з проханням подати відомості, які українознавчі дисципліни читалися в навчальних закладах, а в разі відсутності таких викладів вказати через які причини.

11 грудня 1981 року видання «Шляхом жовтня» розповідало про учнів Шепетівської середньої школи №6. В повідомлені йшлося: «Коли в місті мова заходить про юних природолюбів, обов’язково називається середня школа № 6. І не випадково. Тут уже певний час ведеться цілеспрямована робота серед учнівської молоді з виховання в неї любові до фауни і флори, бережливого ставлення до навколишнього середовища. Учні школи збирають насіння лісових культур, розселяють мурашники, саджають дерева».

11 грудня 1996 року затверджено малий герб та прапор Нетішина. Смуги синьої барви на прапорі та гербі міста символізують чистоту навколишнього середовища; смуги жовтої барви - піски, на яких стоїть місто та ХАЕС; зелені барви – символ Поліського краю; золоті трипалі соснові гілочки – щедрість та багатство краю; стилізована “квітка” срібної барви – фрагмент атомного реактора ВВЕР – 1000 Хмельницької АЕС, що складається із 7 шестигранних касет, утворюючи так звану “квітку”, - символ надійності та безпеки.

11 грудня 2013 року журналісти Хмельницького підписали заяву до влади з вимогою припинити тиск на пресу. В заяві йшлося: «Намагаючись незаконними силовими методами придушити Всеукраїнський Євромайдан, чинна в Україні влада вдалася до чергового замаху на свободу слова. Журналістів б’ють, залякують, кидають за ґрати. Вимагаємо від влади: припинити переслідування журналістів, звільнити всіх політв’язнів, виконати вимоги Євромайдану».

Цей день в історії Хмельниччини: 11 грудня

Фото з архіву редакції.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую