ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині шукають грабіжників давнього кургану

Історія 4241
Вперше ми зафіксували факт пограбування кургану на початку квітня
Вперше ми зафіксували факт пограбування кургану на початку квітня. Фото: Сергія Шпаковського

За декілька місяців пам’ятку поблизу Стуфчинців пограбували двічі.

Поліція розслідує факт пограбування давнього кургану поблизу села Стуфчинці, що неподалік Хмельницького. Про це сайту «Є» повідомив Сергій Шпаковський, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.

«Вперше ми зафіксували факт пограбування кургану ще на початку квітня. Склали відповідний акт обстеження пам’ятки. Тоді невідомі викопали дві траншеї з обох боків кургану. Усередину пробурили два отвори, глибиною десь до 5-ти метрів. Видно, що працювали ручними бурами. На місці грабунку я знайшов залишки кераміки раннього залізного віку… Повторне обстеження провели в червні і знову зафіксували продовження руйнування кургану грабіжниками. Вони викопали ще одну траншею. З відповідним листом ми звернулися до Нацполіції щодо належного розслідування цієї справи та притягнення причетних осіб до відповідальності. Наразі проводяться слідчі дії», - каже Сергій Шпаковський.

Додає, що зараз одночасно ведеться робота з виготовлення облікової документації, щоб включити цей курган до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини за видом «археологія».

Читайте також: Аркадна галерея та палац під палацом: нові відкриття у Меджибожі змінюють уявлення про фортецю.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую