ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Неподалік Хмельницького пограбували давній курган

Історія 7802
Грабіжники викопали дві траншеї з обох боків кургану
Грабіжники викопали дві траншеї з обох боків кургану. Фото: Сергія Шпаковського

Це об’єкт археології раннього залізного віку.

Неподалік Хмельницького поблизу села Стуфчинці невідомі розкопали давній курган. Про це повідомляє Сергій Шпаковський, заступник директора з питань охорони культурної спадщини Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.

«Землевпорядники, які проводили в тій місцевості аерозйомку, повідомили про те, що помітили в лісі розритий курган. Наразі ліс ще безлистий, тому зверху добре видно грабіжницький розкоп. Ми виїхали на місце і побачили понищену пам’ятку. Це об’єкт археології раннього залізного віку. Невідомі викопали дві траншеї з обох боків кургану. Усередину пробурили два отвори, глибиною десь до 5-ти метрів. Видно, що працювали ручними бурами. На місці грабунку я знайшов залишки кераміки раннього залізного віку… Невідомо, чим могли поживитися грабіжники - потрібно проводити на цьому місці археологічні дослідження», - розповідає пам’яткоохоронець.

Про розритий курган Сергієві Шпаковському повідомили землевпорядники.

Про факт пограбування кургану Сергій Шпаковський вже повідомив обласне управління інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій, яке відповідно, має направити звернення до правоохоронців. Пам’яткоохоронець припускає, що грабунком займалися мешканці обласного центру.

Грабіжники працювали бурами.

Нагадаємо, пограбування курганів на Хмельниччині – не рідкість. У 2018-у мародери пограбували курган неподалік Меджибожа, між селами Шрубків та Ставниця, що в Летичівському районі, та біля села Соколівка на Ярмолинеччині. До цього часу поліція грабіжників не знайшла.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую