ye-logo.v1.2

Полонне та Острозькі: про які цікаві факти розповідає інтерактивна карта князівських володінь

Історія 1117
Традиційно історики вважають, що костел було збудовано в 1607 році
Традиційно історики вважають, що костел було збудовано в 1607 році. Фото: робота художника Yuriy Nikitin

Проєкт передбачає онлайн мандрівку володіннями, які колись належали княжому роду.

Цікаві історичні факти про місто Полонне за часів князів Острозьких опублікували в проєкті «Інтерактивна карта володінь князів Острозьких», який реалізовує громадська організація «Братство імені князів Острозьких» (місто Острог) спільно з музеєм «Замок Гурків в Шамотулах» (Польща) за підтримки програми «House of Europe».

У рамках проєкту організатори створюють діджитал-платформу, на якій представляють культурну спадщину територіальних володінь князів Острозьких (XII-XVII століть). Відтак, інтерактивна карта буде засобом для онлайн-мандрівки сімнадцятьма найцікавішими містами п’яти країн світу – України, Польщі, Білорусії, Литви та Словаччини, які колись належали княжому роду.

Серед них - представили місто Полонне, відоме ще з часів Київської Русі, та навели цікаві факти. У тексті, підготовленому мистецтвознавцем Миколою Бендюком, розповідається, що до володінь князів Острозьких воно потрапило лише в 1494 році. Тоді великий литовський князь Олександр Ягелончик передав місто до рук князя Костянтина Івановича Острозького. Але розквіт міста розпочався лише після того, коли Полонне перейшло у володіння князя Василя-Костянтина Острозького.

* Князь збудував в місті дерев’яний замок на кам’яних підмурівках. Можливо, якась частина й була з цегли, але опис першої третини XVII століття згадує лише дерев’яні споруди.

* На території замку знаходився мурований костел Успіння Пресвятої Діви Марії, його будівництво розпочав ще в 1593 році князь Януш Острозький. Вірогідно костел збудовано на місці дерев’яної церкви. Вже 20 січня 1602 року в костелі відбулося вінчання доньки князя Януша Елеонори з Гієронімом Язловецьким.

* Традиційно історики вважають, що костел було збудовано в 1607 році, але, мабуть, це була якась добудова до вже існуючого храму.

* Цікаво, що навесні 1603 року власником Полонного став молодший брат Януша Олександр, який був православного віросповідання і не дуже ладнав зі своїм старшим братом. Але Олександр пробув власником міста недовго – в грудні того ж року у віці 33 років він помер. В останню путь молодшого князя відправляли як раз із Полонного.

* Незадовго до смерті князь встиг надати жителям міста привілей, за яким міщани звільнялися від податків на 20 років. Після смерті Олександра місто успадкувала його донька Софія і привнесла його в посагу родині Любомирських.

Читайте також: Два найдревніші міста Хмельниччини відзначатимуть ювілеї

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую