ye-logo.v1.2

28 лютого: історія, події та факти

Історія 1246
Від січня 1918 до грудня 1920 року, влада в Кам
Від січня 1918 до грудня 1920 року, влада в Кам'янці-Подільському змінювалася 11 разів. Фото: lenta.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

У 1947 почалось зародження газифікації Хмельницької області із встановлення перших 50-ти газобалонних установок в Проскурові. У 1956 році, саме 28 лютого, засновано перше газове господарство. На першому етапі організації газові балони розвозилися двома підводами, а пізніше - однією автомашиною. В цей період розпочиналося і встановлення газобалонних плит в обласному центрі. У 1956 році природний газ надійшов у районний центр Красилів. Там було побудовано компресорну станцію та містечко газовиків, яке стало першим населеним пунктом області, в яке прийшов природний газ. Першим слюсарем-газовиком став Сергій Карасьов, який виконував роботи по заміні газових балонів і встановленню газобалонних плит. Він єдиний кілька років обслуговував усе місто. На 1956 рік в Хмельницькому вже нараховувалось 1800 газобалонних установок.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1937 - Американський хімік Уолес Карозерс, що працював у лабораторії компанії Дюпон, вперше синтезував новий полімер — нейлон. Перше практичне застосування нейлон знайшов наступного року, коли з нього почали виготовляти зубні щітки.
  • 1955 - урочисте відкриття трансконтинентальної залізниці Ханой-Пекін-Москва-Берлін.
  • 1971 - у Ліхтенштейні підтверджено законодавчу заборону жінкам брати участь у голосуванні на виборах.
  • 1982 - музей Гетті в Малібу (Каліфорнія) став найбагатшим музеєм світу — цього дня він отримав 1,2 мільярди доларів, котрі заповів музею його засновник нафтовий магнат Жан Поль Гетті. Насправді сума пожертви у вигляді спеціального трастового фонду склала 700 мільйонів доларів, але за шість років, які пройшли після смерті Гетті у судових позовах щодо заповіту його дітей і колишніх дружин, майже подвоїлась.
  • 1998 - у США відбулися льотні випробування літака RQ-4 Global Hawk — першого безпілотного літака в історії авіації. Призначений для проведення розвідувальних операцій, RQ-4 здатен проводити спостереження великих наземних площ через завісу хмар та пилу і нести півтори тони корисного вантажу.

Цього дня народилися

  • 1683 - народився Рене Реомюр, французький натураліст, винахідник спиртового термометра та температурної шкали, названої його ім'ям.
  • 1824 - Шарль Блонден (Жан-Франсуа Гравель), французький акробат; 30 червня 1859 року першим у світі пройшов по тросу над Ніагарським водоспадом.
  • 1887 - народився у сім’ї священика села Пирогівці Летичівського повіту Подільської губернії Василь Полікарпович Храневич – дослідник тваринного світу та автор багатьох робіт з фауни краю. Він є одним із засновників зоологічної науки на Поділлі. Наслідком його наполегливих досліджень тваринного світу Поділля стали кілька монографій, що були у 1920-ті роки випущені в серії «Енциклопедія Поділлєзнавства». Серед 25 випусків цієї серії були монографії «Ссавці Поділля», «Птахи Поділля», «Минуле фавни Поділля», «Нарис фавни Поділля».
  • 1889 - Павло Феофанович Шандрук, український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, командуючий Українською Національною Армією.

Цей день в історії Хмельниччини

28 лютого 1917 року звістка про петроградські події Лютневої революції докотилася до Поділля не лише на рівні чуток, але й у стрічках перших телеграфних повідомлень, адресованих посадовим особам державних органів та військових формувань. Реагуючи на ці приписи, Подільський губернатор Олександр Мякінін, у свою чергу, в цей же день поінформував усіх справників губернії та Кам’янецького і Вінницького поліцмейстерів про події з вимогою чіткої регламентації їхньої діяльності. «Безлад Петрограді прийняв надзвичайно серйозний характер, – йшлося у його телеграмі. – Центральна влада паралізована. Тому пропоную ніяких розпоряджень крім моїх не виконувати, тримати мене в курсі всього, що відбувається на місцях. Прийміть терміново заходи з охорони Казначейства і всіх телеграфів увійдіть у згоду з начальником залізничних відділень щодо охорони станцій».

У 1918 році війська Української Центральної Ради знову заволоділа Кам’янцем-Подільським. У місті запанувала Центральна Рада в особі комісара Григорія Калістратовича Степури. У фондах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника зберігається особова справа Григорія Степури (1881-1944) - українського адвоката, славного уродженця Жванця, який століття тому, під час буремних 1917 та 1918 років, був членом Української Центральної Ради та губернським комісаром Поділля.

Загалом історики дослідили, що упродовж трьох років, від січня 1918 до грудня 1920 року, влада в Кам’янці-Подільському змінювалася 11 разів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую