ye-logo.v1.2

2 квітня: історія, події та факти

Історія 1488
2 квітня 2015 року Укрпошта випустила конверти із фотографією хмельницького спецпризначенця Євгенія Зеленського
2 квітня 2015 року Укрпошта випустила конверти із фотографією хмельницького спецпризначенця Євгенія Зеленського. Фото: з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

На 2 квітня традиційно припадає Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму. Його встановила Генеральна Асамблея ООН, прийнявши відповідне рішення 18 грудня 2007 року. Метою відзначення цієї дати є бажання привернути світову увагу до дітей та дорослих, які живуть з аутизмом — розладом розвитку нервової системи, який характерний порушенням соціальної взаємодії, вербального та невербального спілкування.

До речі, з 2012-го щороку Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму присвячується певній темі. Цьогоріч такою темою стала «Інклюзія на робочому місці: проблеми і можливості в постпандемічному світі».

На 2 квітня припадає відзначення Міжнародного дня дитячої книги. Фактично його почали святкувати з 1967 року. Цю дату обрали не випадково, адже саме 2 квітня народився данський письменник і казкар Ганс Крістіан Андерсен. А ще сьогодні у світі відзначають День примирення.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1917 рік — Тимчасовий уряд скасував національні та релігійні обмеження в Російській імперії. Зокрема, було скасовано смугу осілості, тобто територію визначену царською владою для компактного проживання євреїв.

1978 рік — На американському телеканалі CBS стартував показ серіалу «Даллас». Спершу він планувався як п’ятисерійний фільм, але через неймовірну популярність переріс у цілу кіноепопею, яка тривала 13 років. За цей час було показано 357 серій.

1982 рік — Початок британсько-аргентинського збройного конфлікту за контроль над Фолклендськими островами, які розташовані в Атлантичному океані за 483 кілометрів на схід від берега Аргентини. Жодна з держав не оголошувала війни, але 7 тисяч військових Великої Британії протистояли 13 тисячам аргентинців. Втрати перших стягнули 255 вбитих, а іншої сторони — 649 вбитих. Фолклендська війна завершилася 14 червня 1982 року перемогою Великої Британії, яка досі контролює цей архіпелаг.

Цього дня народилися

742 рік — Карл Великий, король франків, який пізніше став римським імператором, заснувавши Священну Римську Імперію.

1618 рік — Франческо Марія Грімальді, італійський фізик і астроном, який склав першу карту Місяця.

1805 рік — Ганс Крістіан Андерсен, данський письменник і казкар.

1834 рік — Фредерік Бартольді, французький скульптор, відомий як автор статуї «Свобода», яку Франція подарувала США.

1840 рік — Еміль Золя, французький письменник і публіцист.

1902 рік — Михайло Гречина, український архітектор, який спорудив у Києві Республіканський стадіон, Палац спорту та готель «Русь».

Цей день в історії Хмельниччини

2 квітня 2015 року Укрпошта випустила конверти із фотографією хмельницького спецпризначенця Євгенія Зеленського. А також — зі ще трьома українськими військовими, які загинули під час російсько-української війни. Це спеціальна серія конвертів із зображеннями українських Героїв отримала назву «Героям слава!». Дизайн конвертів розробив художник-графік, член Експертної ради Національного банку України Володимир Таран. Тираж склав 400 тисяч примірників.

А 2 квітня 2019 року на Хмельниччині стартувала спецоперація з вакцинації від кору. Дітей до 18 років, які не були раніше щеплені, вакцинували впродовж кількох тижнів за згодою їхніх батьків. Щоб розповісти про необхідність таких заходів, у Хмельницький того дня приїхала виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую