ye-logo.v1.2
15 Жовтня, 2019

На Хмельниччині почали спецоперацію з вакцинації від кору

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 4477

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Кампанія буде поширена на дітей, які пропустили щеплення від кору і краснухи.

Сьогодні, 2 квітня, у Хмельницькій області розпочалась кампанія з вакцинації школярів від кору. Дітей до 18 років, які не були раніше щеплені, планують вакцинувати протягом декількох тижнів за згодою їхніх батьків. Про це розповіла під час брифінгу виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

«Ми приїхали на Хмельниччину, бо лише за три місяці 2019 року в області захворіло близько 3-ох тисяч осіб. Це втричі більше, ніж за увесь минулий рік. Наразі Хмельницька область є в списку антирейтингу за кількістю нових випадків кору. Ще два місяці тому найбільше хворих було у Львівській області. Але ми там провели спецоперацію, аби підвищити рівень вакцинації школярів. По завершенні усіх етапів спецоперації (було вакциновано 26 тисяч дітей) ми вдвічі зменшили захворюваність на кір на Львівщині. Таку ж спецоперацію ми хочемо провести і на Хмельниччині», - заявила під час брифінгу виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

 На Хмельниччині старувала спецоперація з вакцинації від кору.

Кампанія з вакцинації триватиме до 26 травня і складатиметься з двох етапів: підготовчий (триватиме 3-4 тижні) і сам процес вакцинації, який з розтягнеться ще на 3 тижні.

«Ми формували цей план на підставі досвіду, який отримали під час проведення спецоперації у Львівській області. Під час підготовчого етапу відбудеться інформування освітян, батьків та дітей про важливість вакцинації. У цей період ми також плануємо виявити дітей, які були начебто щеплені, або які мали «липові» довідки», - розповів генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта.

Також чиновники заявили, що діти, які не отримають щеплення без поважних причин (медична довідка про наявність протипоказів) з вересня до школи допускатися не будуть.

«Отримати щеплення можна буде у поліклініках, центрах ПМСД, а також безпосередньо у школах. Виїжджатиме медична бригада, яка вакцинуватиме дітей. Це відбуватиметься лише після письмової згоди батьків», - додала Ульяна Супрун.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую