ye-logo.v1.2

1 лютого – яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти

Історія 2683
1 лютого – настає Китайський новий рік і буде він тривати до 22 січня 2023 року. Більшість прикрас в Китаї у ці святкові дні вирізняються червоним кольором
1 лютого – настає Китайський новий рік і буде він тривати до 22 січня 2023 року. Більшість прикрас в Китаї у ці святкові дні вирізняються червоним кольором . Фото: ілюстративне pixabay.com

Сьогодні настає Новий рік за Китайським календарем, а церква вшановує святого Макарія.

1 лютого – настає Китайський новий рік і буде він тривати до 22 січня 2023 року. Традиційно його в Китаї святкують не менше двох тижнів. В китайському (східному) календарі використовуються місячні цикли. Новий рік тут приходить, коли на нічному небі з’являється другий місяць-молодик після зимового сонцестояння. Тому і дати в Китаї відрізняються від новорічного святкування решти світу.

Саме в цей день настає і Рік Чорного Водяного (синього) Тигра.

В Китаї свято Новий рік пов’язують із досить цікавою легендою. Жило собі злісне рогате чудовисько на ім’я Чунь (Нянь), що в перекладі означає «рік». І ось занадилося воно щороку з’являтися у людському селищі та з’їдати всі запаси їжі. Довгий час люди не знали, що робити, і один день в році ховалися від чудовиська в горах. А їжу залишали йому перед будинками. Закінчення легенди про Китайський Новий рік має відразу дві версії.

За однією, в селище одного разу завітав мудрець, який подорожував країною. Він розповів селянам, що чудовисько боїться гучного шуму та червоного кольору. І разом вони відлякали Чуня.

За іншою версією, в день, коли до селища знову завітало чудовисько, один хлопчик не встиг сховатися. Він вийшов до Чуня в червоному халаті, голосно плачучи. Чудовисько побачило хлопчика і втекло.

Читайте також: Східний гороскоп на 2022 рік: яким знакам Тигр принесе успіх

Ця красива легенда стала основою більшої частини традицій, які сьогодні популярні на Китайський Новий рік. По-перше: свято повинне бути гучним та веселим. Тому китайці голосно веселяться, полюбляють великі шумні компанії та феєрверки. По-друге: більшість прикрас відрізняються саме червоним кольором, а люди вбираються у червоний одяг.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 1 лютого вшановує пам'ять Святого Макарія, його ще називають Весновказівником. У народі його вважали цілителем від багатьох хвороб.

Що не можна робити у цей день

• Критикувати інших людей;
• запізнюватися та скасовувати зустрічі без поважної причини;
• безвідповідально ставитися до обіцянок;
• обманювати.

День ангела 1 лютого святкують

Антон, Арсеній, Макар, Марк, Петро, Сава, Федір, Катерина.

Прикмети дня

• Яка сьогодні погода, такою вона буде протягом усього лютого;
• Сильний мороз - літо буде теплим.

Події, що сталися 1 лютого в Україні та світі

1709 рік — англійський корабель під керуванням капітана Томаса Дувра пропливав поблизу безлюдного острова Хуан Фернандес, який розташований посеред Тихого океану. На ньому команда судна знайшла висадженого моряка Александра Селкірка, який пробув на цьому острові чотири з половиною роки. На таке ув’язнення посеред океану його прирекли після сварки з капітаном корабля. Власне ця історія й лягла у знаменитий роман Даніеля Дефо «Робінзон Крузо».

1979 рік — після 15 років вигнання до Ірану з тріумфом повернувся шиїтський релігійний лідер аятола Хомейні. Через два дні він оголосив про створення ісламської Революційної ради й взяв курс на перетворення країни в ісламську державу.

1992 рік — президенти Джордж Буш старший і Борис Єльцин підписали російсько-американську декларацію про завершення «холодної війни».

1994 рік — набрала чинності Шенгенська угода, підписана між державами Європейського Союзу. Цей документ передбачив запровадження повної свободи пересування громадян між країнами-учасниками ЄС.

Цікаві факти з минулого Хмельниччини

1 лютого 1921 року у Кам’янці-Подільському створено повітовий комітет охорони пам’яток старовини, мистецтва й природи при якому створили архівну секцію. Очолив комітет Пилип Клименко.

У червні цього ж року при повітвиконкомі утворили державну комісію для з’ясування стану архівної справи у Кам’янці-Подільському. Вона в акті перевірки зафіксувала наступне: «Майже всі книги, які можна було зужити заради чистого паперу, знищені, діла з ящиків і шкафів по викидані і розкидані в безладді, інші розв’язані і розсипані, в рядах діл на полицях багацько прогалин, діла по виборах в державну думу зруйновані (всі книги вийняті)... Інші шкоди важко було встановити, з огляду на те, що комісія докладно не знала, що саме і в якому вигляді знаходилося в архіві перед тим».

Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – матеріалі
«Цей день в історії Хмельниччини: 1 лютого»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую