ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 1 лютого

Історія 2455
1 лютого 1921 року у Кам
1 лютого 1921 року у Кам'янці-Подільському створено перший архівний відділ. Фото: informweek

Від давнини до сьогодення про людей та події.

1 лютого 1921 року у Кам’янці-Подільському створено повітовий комітет охорони пам’яток старовини, мистецтва й природи при якому створили архівну секцію. Очолив комітет Пилип Клименко. У червні цього ж року при повітвиконкомі утворили державну комісію для з’ясування стану архівної справи у Кам’янці-Подільському. Вона в акті перевірки зафіксувала наступне: «Майже всі книги, які можна було зужити заради чистого паперу, знищені, діла з ящиків і шкафів по викидані і розкидані в безладді, інші розв’язані і розсипані, в рядах діл на полицях багацько прогалин, діла по виборах в державну думу зруйновані (всі книги вийняті)... Інші шкоди важко було встановити, з огляду на те, що комісія докладно не знала, що саме і в якому вигляді знаходилося в архіві перед тим».

1 лютого 1935 року секретаріат комуністичної партії прийняв постанову «Про реорганізацію сітки районних польських газет». З цього дня у Шепетівському, Полонському та Бердичівському районах ліквідовувались усі польські місцеві видання. Згодом припинився вихід газети «Погранічна правда» в Славуті, «Колективіст пограниччя» в Проскурові, «Штурмовик надзбручанський» Городоцького та «Комунар пограниччя» Волочиського районів. Майно цих газет було передано редакціям україномовних райгазет тих же районів, а шрифти - відправлені центральній польській газеті «Глос радзецьний».

1 лютого 1988 року у Кам’янці-Подільському відкрили медико-санітарну частина заводу "Електроприлад". У комплекс входили 4-поверхова поліклініка на 375 відвідувань у зміну та 5-поверховий стаціонар на 120 ліжок (неврологічне та кардіологічне відділення). Поліклініка, згідно з ухвалою міськвиконкому від 9 листопада 1987 року стала обслуговувати жителів Руських фільварків, Старого міста, Підзамча, селища цукрозаводу, Східного мікрорайону та південної частини Центрального мікрорайону - всього 20 тисяч мешканців. Стаціонар відкрили в березні 1988 року.
Зараз в корпусі поліклініки працює філія міської поліклініки №1, на третій поверх переїхало міське управління охорони здоров'я. Стаціонар згодом став міською лікарнею №2, на базі якої у вересні 2005 році створено центр медико-соціальної реабілітації пенсіонерів та інвалідів війни й праці зі спеціальним відділенням для їх тимчасового перебування.

З 1 лютого 2002 року збройні сили України взяли на озброєння автоматичну гармату (30 мм) та два танкових кулемети (12,7 і 7,62 мм), розроблених і виготовлених у Кам’янці-Подільському на заводі точної механіки.
Державне підприємство Науково-технічний комплекс "Завод точної механіки" створено в 1996 році в Кам’янець-Подільському, як спеціалізоване підприємство з розробки та виробництва артилерійського – стрілецького озброєння. Підприємство позиціонує себе, як виробник аналогів радянських зразків зброї і є єдиним заводом в Україні, де виготовляється артилерійсько-стрілецька зброя калібром до 30 міліметрів – українські автоматичні гармати калібру 30 мм ЗТМ-1 призначені для боротьби з легкоброньованої бронетехнікою, знищення живої сили противника і повітряних цілей.

У 2006 році, 1 лютого, Хмельниччину відвідав Голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Він взяв участь у пленарному засіданні сесії Хмельницької обласної ради, на якому було розглянуто і затверджено обласний бюджет на 2006 рік.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую