Гаряча тема:
- Війна
12 лютого – яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти

Мумія Тутанхамона, обсерваторна вежа у Кам’янець-Подільському університеті.
Сьогодні, 12 лютого, відзначають День Дарвіна. Саме цього дня 1809 року науковець народився.
Свято підтримано на рівні ООН та відзначається віруючими в теорію еволюції, яку висунув англійський натураліст Чарлз Роберт Дарвін. Хоч теорія і зустріла об'єктивну критику з позицій інших еволюційних концепцій, проте стала дуже зручною, як альтернатива в очах широких мас.
На час смерті Дарвіна в 1882 році його теорія еволюції стала практично загальновизнаною. В знак пошани його наукових здобутків Дарвін був похований у Вестмінстері поруч з королями, королевами та іншими визначними особами британської історії.
Яке сьогодні церковне свято
12 лютого вшановується пам'ять трьох великих ієрархів, учителів, проповідників і Отців Східної Церкви: святих Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого. В Україні свято відоме як свято Трьох Святителів.
Що не можна робити у цей день
- Не можна ревнувати та злитися в цей день;
- Не можна прати та в'язати;
- Не можна сваритися.
День ангела сьогодні святкують
Василь, Григорій, Іполит, Іван, Петро, Федір, Стефан, Зенон, Феофіл.
Прикмети дня
- Якщо дерева вкриті інеєм, буде тепло;
- Якщо місяць червоний, значить буде сильний вітер;
- Якщо зайці прийшли в сад, будуть морози;
- Якщо миші вилазять з лісової підстилки, буде відлига.
Події, що сталися 12 лютого в Україні та світі
- 1502 рік - Португальський мореплавець Васко да Гама відплив з Ліссабона у свою другу подорож до Індії. Ескадра да Гама придушила заворушень у Калькутті і було затверджено зверхність Португалії над усім західним узбережжям Індії. У 1519 Васко да Гама отримав звання графа ді Відіґейра, а через 5 років — титул віце-короля Індії.
- 1918 рік – У Коростені Мала Рада УНР прийняла Володимирів Тризуб як великий і малий герб Української держави.
- 1924 рік – Мумію Тутанхамона вийняли з гробниці через 15 місяців після її відкриття.
- 1946 рік – Вінстон Черчилль вперше промовив улюблену фразу всіх політиків: No Comments.
Факти з минулого Хмельниччини
У 1920 році преса повідомила, що у Кам’янець-Подільському державному українському університеті збудовано обсерваторну вежу, в які проводитимуться практичні вправи для студентів. В обсерваторії розмістили 150-кратний телескоп. Втілив цю справу у життя астроном-наглядач університету Олександр Аленич.
Краєзнавець Олег Будзей писав що, розпочалося створення астрономічної обсерваторії восени 1919 року. Справа виявилася нелегкою. Як писав очевидець тих подій: «не буде перебільшенням сказати, що тільки уперта завзятість астронома-наглядача Олександра Аленича поборола стихійні труднощі та перешкоди». 12 лютого 1920 року преса повідомила, що в університеті збудовано невелику обсерваторну вежу. Телескоп, розміщений в обсерваторії, належав самому Олександрові Андріановичу. Заради справи він не пошкодував придбаних за власні кошти приладів, якими користувалася не лише студентська молодь, а й чимало охочих кам’янчан-романтиків.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: