ye-logo.v1.2

26 лютого – яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти

Історія 6060
26 лютого 2014 року в Хмельницькому знесли пам
26 лютого 2014 року в Хмельницькому знесли пам'ятник комуністичному діячеві Володимиру Затонському. Фото: з архіву

Сьогодні – День опору окупації Автономної Республіки Крим.

Цього дня відзначають своє професійне свято ті, від кого залежить переміщення товарів через державний кордон. Саме на 26 січня припадає Міжнародний день митника.

Він бере свій початок у 1953 році. Тоді 26 січня в Брюсселі пройшла перша сесія Ради митного співробітництва, яка у 1995-му була перетворена у Всесвітню митну організацію. 26 січня датою відзначення Міжнародного дня митника її представники обрали у 1983 році.

Хоча наша країна відзначає День митної служби України 25 червня, 26 січня теж стосується вітчизняних митників. Бо Україна у 1992 році стала членом Ради митного співробітництва.

А ще в Україні сьогодні – День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. День опору окупації Криму – пам'ятна дата, встановлена у 2020 році на честь проведення мітингу кримських татар та українців у 2014 році в Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 26 лютого вшановує пам'ять Мартиніана Кесарійського. У народі йому моляться, щоб він позбавив спокус і допоміг зберегти сім'ю. У народі день назвали Мартиніанів, або «Світлий день».

Що не можна робити у цей день

Не рекомендується займатися фінансовими справами, брати в борг і здійснювати великі покупки.

День ангела 26 лютого святкують

Олексій, Марія, Євген, Антон, Мелетій

Прикмети дня

- яка погода в цей день, такою буде весна;
- сніг не тане - весна буде холодною;
- мороз - літо буде спекотним.

Події, що сталися 26 лютого в Україні та світі

1244 рік — в хроніках вперше з’явилася назва поселення Берлін.
1788 рік — в Австралію під командуванням капітана Артура Філіпа було доставлено перших англійських переселенців: 750 засуджених до заслання та понад 300 військових і чиновників майбутньої колонії Великої Британії. Вони заснували Сідней, яке нині є найбільшим містом контенту.
1905 рік — у Південній Африці виявлено найбільший у світі алмаз, який отримав назву «Куллінан». Його вага склала 3 тисячі 106 каратів. Його розділили на 106 частин. Дві найбільші Британський державний скіпетр і корону Британської імперії.
1934 рік — між нацистською Німеччиною та Польською Республікою підписано пакт Гітлера-Пілсудського. Цей «Договір про ненапад між Німеччиною та Польщею» 28 квітня 1939 року одноосібно розірвав Адольф Гітлер, що через кілька місяців мало трагічне продовження — початок Другої світової війни.
2001 рік — у Чорному морі затонув український теплохід «Пам’ять Меркурія». На борту судна перебувало 54 людини. З них — 12 загинули, а восьмеро зникли безвісти.
2001 рік — у результаті землетрусу в індійському Гуджараті загинуло понад 20 тисяч людей.

Цікаві факти з минулого Хмельниччини

Цього дня в 2014 році у Хмельницькому знесли пам'ятник Володимиру Затонському. Ініціатори підігнали трактор, накинули мотузку на монумент та звалили його додолу. За два дні то цього, на вшанування пам’яті загиблих під час Революції Гідності, Хмельницька міська рада підготувала проект рішення «Про увіковічення пам’яті Героїв Майдану». Документом передбачено було перейменувати вулицю Театральну на Героїв Майдану та встановити пам’ятник Героям Майдану на місці, де стояв пам’ятник Володимиру Затонському.

Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – матеріалі
«Цей день в історії Хмельниччини: 26 лютого»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую