ye-logo.v1.2

Війна і міф: як радянська влада мовчала про допомогу США та Заходу у Другій світовій війні

Історія 3224
Одним із вирішальних факторів перемоги у Другій світовій війні стала підтримка за програмою державної програми США ленд-ліз, яку замовчував Радянський Союз
Одним із вирішальних факторів перемоги у Другій світовій війні стала підтримка за програмою державної програми США ленд-ліз, яку замовчував Радянський Союз. Фото: скрін з відео

Український інститут національної пам’яті спростував міф, що Радянський Союз переміг у війні з гітлерівською Німеччиною без допомоги союзників.

У рамках цьогорічної інформаційної кампанії напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Український інститут національної пам’яті підготував низку матеріалів, в яких розвінчує міфи про війну, виплекані радянською владою, щоб привласнити перемогу над нацизмом виключно СРСР. В одному з відео, зокрема, продемонстрували, що одним із вирішальних факторів перемоги у Другій світовій війні стала підтримка за програмою державної програми США ленд-ліз.

Ленд-ліз – це державна програма США. Вона передбачала постачання союзникам, зброї, боєприпасів, військової техніки.

«Повернути невикористані або невитрачені матеріали або розрахуватись за них союзу треба було вже після війни, - розповідають фахівці Українського інституту національної пам’яті. - СРСР почали отримувати допомогу за цією програмою вже з осені 1941 року. Наприклад, допомога від союзників відіграла важливу роль вже в битві за москву. А знамениті льотчики-аси червоної армії, як от Олександр Покришкін чи Амет-Хан Султан, літали на американських літаках». 

Навіть на параді 24 червня 1945 року на параді перемоги в москві чимала кількість техніки була саме з поставок ленд-лізу.

«Але після перемоги в Другій світовій війні москва воліла забути про допомогу Заходу. Внесок союзників у перемогу усяко применшували та замовчували. А СРСР до самого розпаду не розплатився за поставлену, але невитрачену, техніку», - кажуть в інституті національної пам'яті. 

Сьогодні тема ленд-лізу знову актуальна, тільки тепер для подолання російської агресії. 7 квітня 2022 року США знову ухвалили програму ленд-лізу, вперше після Другої світової війни. Цього разу для України.

«Росія, яка так старанно творила міф, що воювала без ленд-лізу і без України – зараз воює без ленд-лізу і проти України», - кажуть в Інституті національної пам’яті.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую