ye-logo.v1.2

Факт в історії: про перший планетарій на Хмельниччині

Історія 2976
Георгіївська церква, в якій розміщувався планетарій
Георгіївська церква, в якій розміщувався планетарій. Фото: ілюстративне з архіву

Проіснувала установа близько семи років.

15 грудня 1983 року в Кам’янці-Подільському було відкрито перший у Хмельницькій області планетарій. Його облаштували у Георгіївській церкві на Польських фільварках. Пристосовуючи церкву під планетарій, її розділили на два поверхи. На нижньому було створено зоряний зал на 200 місць з оригінальним куполом. У залі встановили проєкційний апарат «Малий Цейс» для демонстрації зоряного неба та інші оптичні прилади.

На другому поверсі було розгорнуто експозицію макетів космічних станцій, ракет, супутників тощо. Експозицію оформили кам'янецькі художники Олександр Миронюк і Володимир Антонюк. Головним акцентом експозиції став вітраж «Ікар».
Під час досліджень в інтер'єрі церкви було виявлено живопис Дмитра Жудіна. Розписи відновили київські художники та реставратори.

Планетарій діяв сім років. Незмінним директором закладу був Олександр Луданний (згодом директор станції юних техніків у Кам'янці-Подільському).

Другого жовтня 1990 року президія Кам’янець-Подільської міської ради виробила заходи для звільнення приміщення церкви від планетарію та передачі її громаді.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую