ye-logo.v1.2

Факт в історії: про Смотрицький каньйон у Кам’янці-Подільському

Історія 9945
Каньйон почав утворюватися 230 тисяч років тому
Каньйон почав утворюватися 230 тисяч років тому. Фото: з архіву

Рівно 39 років тому каньйон став пам’яткою природи загальнодержавного значення.

Смотрицький каньйон — це глибока вузька долина річки Смотрич із стрімкими схилами, що сягають висоти 50 метрів, та унікальними виходами на денну поверхню силурійських вапняків. 21 березня 1984 року відрізку каньйону річки Смотрич у межах Кам’янця-Подільського надано статус пам’ятки природи загальнодержавного значення.

Каньйон утворений течією річки крізь товщу Товтр (залишки прадавніх коралових рифів у вигляді гостро виступаючих пагорбів). У межах каньйону є постійні та сезонні водоспади.

Через ущелину перекинуто декілька мостів, у тому числі міст Стрімка лань, який, окрім прямого застосування — з'єднання берегів для пішохідного перетину урвища, використовувався для екстремальних стрибків з моста. Смотрицький каньйон включений до списку «Сім чудес Кам'янця-Подільського».

Національний природний парк «Подільські Товтри», створений Указом Президента України від 27 червня 1996 року, включає до свого складу Смотрицький каньйон, як один із 129 об'єктів природно-заповідного фонду на теренах Хмельницької області.

Додамо, вчені визначили, скільки років тому з’явився Смотрицький каньйон. Його літочислення розпочалося 230 тисяч років тому.

Коментарі:

Віталій Українець 22.03.2023 19:10

Знайшов в 2013році в каньйоні скамянілу гомілкову кістку невеликої тварини .Кістка була повністю чорна і важка.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую