ye-logo.v1.2

Факт в історії: звільнення Проскурова від нацистських окупантів

Історія 3728
Знищений німецький танк посеред однієї з вулиць Проскурова
Знищений німецький танк посеред однієї з вулиць Проскурова. Фото: cbs.km.ua

Гітлерівська окупація міста тривала майже три роки.

25 березня 1944 року у ході Проскурівсько-Чернівецької операції місто Проскурів було звільнено від нацистських окупантів.

Запеклий бій точився в усіх куточках міста при підтримці артилерії та авіації. Атаки на місто почалися одночасно з різних напрямків ще 24 березня.

304-а стрілецька дивізія заволодіти північно-східною околицею міста, Лезневим, форсувала Південний Буг і зав’язала бій за цукрозавод. Одночасно частини 127-ї стрілецької дивізії атакували станцію Гречани, а 2-а повітрянодесантна дивізія з боєм увірвалася в Ружичну.

Підрозділи 107-го корпусу захопили залізничну станцію, аеродром, обласну, а потім міську лікарні. Через кам’янецький та фельштинський переїзди бійці 2-ї повітряно-десантної дивізії пробились до центру міста.

У ніч з 24 на 25 березня частини 1-го Українського фронту штурмом заволоділи Проскуровом. Під час боїв за місто було знищено 1700 солдат та офіцерів противника, 15 танків, 38 гармат, 1060 автомашин та бронетехніки.

Визволення Проскурова відбулося 79 років тому. Фото: cbs.km.ua

До речі, також цього ж дня о 17-й годині після потужного артилерійського удару було розпочато штурм Кам’янця-Подільського.

Загалом Гітлерівська окупація Проскурова тривала майже три роки – від 8 липня 1941 року до 25 березня 1944 року. За цей час у Проскурові гітлерівці розстріляли і закатували 81 тисячу людей, серед яких 65 тисяч військовополонених Раківського концтабору Stalag 355. Тисячі проскурівчан були вивезені на рабську працю до нацистської Німеччини.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую