ye-logo.v1.2

Чотири міфи про поручика Купрiна

Історія 3483

Один із найпоширеніших – мовляв, Купрін вінчався у полковій церкві, що знаходиться за переїздом, по теперішній вулиці Івана Франка.

Міф  перший
Один із найпоширеніших – мовляв, Купрін вінчався у полковій церкві, що знаходиться за переїздом, по теперішній вулиці Івана Франка. По-перше, у Проскурові письменник ніколи не вінчався. Так, у Купріна в нашому місті був любовний роман, й молодий підпоручик навіть намагався заручитись з одною молодою особою, але…невдало. Опікун дівчини (до речі, теж офіцер) сказав Олександру, що дозволить одруження лише в тому випадку, якщо підпоручик вступить у військову академію й тим самим забезпечить стабільне майбутнє сім’ї. Проте, як відомо, Купрін не зміг у 1893 році вступити до академії, а через рік взагалі звільнився із армії. По-друге, якби Купрін все-таки надумав вінчатись у Проскурові, то сталось би це точно не в згаданій церкві – її було побудовано тільки через чотири роки після його від'їзду з міста. Можете перевірити самі – на стіні церкви цеглою викладена дата будівництва – "1897-1898".

Міф  другий
Інша поширена легенда – розповідь про те, що підпоручик Купрін був гультяєм, й одного разу як "бравий гусар" верхи заїхав в найкращий ресторан міста "Слон". Так, Купрін, і всі молоді офіцери тієї епохи, у вільний від служби час грали в карти, "гуляли" в ресторанах, бешкетували. Але суперечить цій легенді головне – ресторан "Слон" (нині там щойно відкрита кондитерська на Проскурівській, 15) був побудований у 1907 році. Отже, якщо Купрін й в'їхав верхи в якийсь ресторан – то хіба що той, що працював на вокзалі, в якому, до речі, офіцери Дніпровського полку часто збирались пограти в карти.

Міф  третій
Чимало міфів стосується питання – де жив майбутній письменник? На які тільки будинки міста не вказують екскурсоводи та місцеві краєзнавці. Зазначимо одразу – будинка, де знімав кімнату О. Купрін, нині не існує. Письменник квартирував у невеличкому одноповерховому будиночку, що колись знаходився приблизно на місці теперішньої обласної Дошки пошани на Майдані Незалежності.

Міф  четвертий
Живе переважно серед мешканців мікрорайону Дубове. Розповідають, що теперішньою вулицею Купріна видатний письменник ходив до військового містечка, тому й вулицю його ім'ям назвали.  Цьому міфу суперечать два факти. По-перше, підпоручик О. Купрін служив у піхотному полку, військове містечко якого розміщувалось біля залізниці, а у верхньому Дубовому було містечко кавалерійського полку (35-го Бєлгородського драгунського). Отже, Купрін якщо й бував там, то лише в гостях у знайомих кавалеристів. По-друге, наприкінці ХІХ ст. Дубове мало лише одну вулицю – Бєлгородську (згодом її перейменували на Червонокозачу, з 1992 р. – Козача). Теперішня вулиця Купріна виникла у 1960 р., тоді ж отримала й ім'я письменника. 



Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую