ye-logo.v1.2

Музеї світу онлайн: чим зайнятися на карантині

Культура 5493
Відвідати музей можна й онлайн
Відвідати музей можна й онлайн. Фото: ілюстративне pixabay.com

Екскурсії у відомих музеях можна відвідати, не виходячи з дому.

Через загрозу поширення коронавірусу в Україні, як і в багатьох країнах світу, ввели обмежувальні заклади. Від 17 березня зачинено магазини, ринки, салони краси, торгово-розважальні центри, заклади громадського харчування, заклади дозвілля. Дозволено працювати лише продуктовим магазинам і ринкам. А хмельничан закликають залишатися вдома та без потреби не виходити зайвий раз у людні місця.

У зв’язку з карантинними заходами музеї, кінотеатри, театри, бібліотеки та інші заклади дозвілля теж зачинили свої двері для відвідувачів. Деякі з них стали працювати онлайн, завдяки цьому час на карантині можна провести з задоволенням і пізнавально. А ще є частина закладів відомих у багатьох країнах, які й раніше пропонували екскурсії своїми залами та колекціями онлайн. Ми вирішили підготувати добірку світових музеїв, які пропонують своїм відвідувачам віртуальні тури. Переглянути колекції мистецтв і культури можна завдяки онлайн-платформі «Google Arts & Culture».

Британський музей демонструє предмети, що охоплюють період приблизно 2 мільйони років, від зорі людської культури до сьогодення. Як пише «Освіторія», екскурсія по музею пропонує перегляд тисяч предметів у залах музею, а також знімки деяких експонатів, які можна збільшити та переглянути детальніше. Британський музей також має окрему онлайн-колекцію «Музей світу», де представлені твори містять звукові пояснення.

Музей сучасного мистецтва «MoMA» відкрився на Манхеттені в 1929 році. Це перший у світі музей, присвяченим сучасній ері. Відвідувачам пропонують велику кількість колекцій для ознайомлення в Інтернеті. Вибір музею в Google Arts & Culture є досить обмеженим, однак його власний сайт є досить обширним, на ньому представлені десятки тисяч сучасних мистецьких творів, які зараз експонуються в музеї або з минулих виставок, зазначає «Освіторія».

Музей ван Гога знаходиться в Амстердамі. Він присвячений творчості й життю художника. На сайті відвідувачам пропонують подивитися на понад 200 картин, 500 малюнків і 750 особистих речей митця.

Національна галерея мистецтв у Вашингтоні є відомим американським музеєм мистецтв. За інформацією «ukraineisnow», він має дві онлайн-експозиції через Google. Перша – це експонат американської моди 1740–1895 рр., яка включає багато рендерингу одягу з колоніальної та революційної епохи. Друга – це колекція творів голландського художника бароко Йоганнеса Вермеера.

Для поціновувачів сучасного мистецтва може бути цікава міжнародна виставка Art Basel (відома через перформанс із бананом). Виставка уперше пропонує онлайн-кімнати перегляду. «Організатори запевняють: можна, не виходячи з дому, переглянути близько 2000 об’єктів сучасного мистецтва, сукупна вартість яких складає 270 мільйонів доларів. Щоправда, інструмент більше спрямований на тих, хто має гроші, щоб придбати експонати», - пише «hromadske.ua».

Галерея Уффізі в Флоренція пропонує віртуальний тур для прихильників ренесансного мистецтва. Він легко навігується, а передпокої галереї рясніють статуями та картинами. У галереї є порівняно мало предметів у Google Arts & Culture. Однак вони є одними з найвідоміших у світі творів, також до кожного є вражаюча кількість інформації, повідомляє «Освіторія».

Музей Гетті - віртуальне дослідження цього музею в Лос-Анджелесі, здавалося б, нескінченне. Тут більше 15 тисяч предметів для ознайомлення, описи творів є одними з найкращих, а до деяких також є аудіо пояснення. Пропонують якісний 360-градусний панорамний вигляд експонатів. Єдина прикрість – панорамні види не поширюються назовні до садів музею.

Musee d’Orsay, Париж. Ви можете віртуально пройтись через цю популярну галерею, де розміщені десятки відомих робіт французьких художників, які працювали та жили між 1848 та 1914 роками, пише «ukraineisnow». Перегляньте твори мистецтв Моне, Сезанна та Гогена, серед інших.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую