ye-logo.v1.2

Спецтема: Криваві події під СБУ. Хто стріляв - не встановлено

Євромайдан 6182
Перші постріли 19 лютого 2014 року пролунали з центрального входу до приміщення управління СБУ в Хмельницькій області
Перші постріли 19 лютого 2014 року пролунали з центрального входу до приміщення управління СБУ в Хмельницькій області . Фото: з архіву

Завтра, 19 лютого, друга річниця, як у Хмельницькому біля приміщення Служби безпеки України вбили Людмилу Шеремет та Дмитра Пагора.

Два роки минає від трагічних подій, які сталися не лише в столиці, а й в Хмельницькому. Тоді, нагадаємо, під час протестної акції 19 лютого 2014 року біля управління СБУ в Хмельницькій області, пролунали постріли – спочатку з приміщення, а потім й з території управління. Як наслідок, четверо поранених та двоє загиблих…

Щоб з’ясувати чи завершилося розслідування тих кривавих подій та, який результат, журналісти сайту «Є» звернулися до військової прокуратури Західного регіону. Ми задали декілька запитань, серед яких: кому оголосили підозру, за якими статтями Кримінального Кодексу тощо. Та, врешті-решт, чи дійшла вже ця справа до суду?

Відповідь отримали вчасно, але… виявляється, слідство й досі триває. «Інформую, що на даний час військовою прокуратурою Західного регіону України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42014240310000004 від 19.02.2014 за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки, а також вбивства громадянина Пагора Д.О., вчиненого через необережність та заподіяння тяжких тілесних ушкоджень громадянці Шеремет Л.О. у разі перевищення меж необхідної оборони співробітниками Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області 19.02.2014 під час оборони приміщення Управління за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. З ст. 365, ч. 1 ст. 119, ст. 124 КК України», - йдеться у відповіді за підписом начальника секретаріату військової прокуратури Західного регіону України І. Пандяка. Також, виявляється, що й досі не встановлено осіб, які стріляли! Цитуємо: «Крім того, слідчим шляхом, у тому числі і шляхом призначення та проведення складних і довготривалих експертних досліджень встановлюються особи, які застосували вогнепальну зброю до мітингувальників».

Отож, оскільки досудове розслідування ще триває, то, відповідно, й до суду обвинувальний акт не направляли.

Запитали в військової прокуратури й про долю тодішнього очільника управління СБУ Віктора Крайтора. Адже саме він два роки тому взяв усю провину на себе та, навіть, був взятий під варту. Та чи вважають його винним сьогодні? Чи може з нього зняті всі підозри? Це залишилося невідомим. Бо… «інша запитувана інформація відповідно до ст. 222 КПК України становить таємницю досудового розслідування, а її розголошення зашкодить об’єктивному провадженню досудового розслідування».

Ну, і насамкінець, згідно відповіді військової прокуратури, після завершення досудового розслідування буде прийнято законне рішення, про що обіцяють повідомити громадськість.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую