ye-logo.v1.2

Сезон полювання: що необхідно знати

Офіціоз 6720
7 серпня стартує сезон полювання на пернату дичину на території Хмельницької області
7 серпня стартує сезон полювання на пернату дичину на території Хмельницької області. Фото: ілюстративне mohamed Hassan з сайту Pixabay

Полювати можна до визначених дат, але є ще ряд обмежень. Про них розповіли в поліції.

Сьогодні, 7 серпня, о 16 годині стартує сезон полювання на пернату дичину. Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» цього року встановлено такі терміни проведення полювання:

  • на пернату дичину (гусей, норця великого, качок, лиску, куликів) — з 16-ї години 7 серпня і до 28 листопада 2021 року включно;
  • на голубів, перепілку — з 16-ї години 7 серпня і до 5 листопада 2021 року включно;
  • на фазана — з 2 жовтня до 28 листопада 2021 року включно.
  • індивідивідуальне полювання на самців мисливських копитних тварин (кабана, оленя благородного, оленя плямистого, лань європейську) - з 1 серпня поточного року до 31 січня 2022 року.

Утім, як розповіли в Кам’янець-Подільському районному управлінні поліції, полювати можна у визначені дні. А саме:
- на пернату дичину - субота, неділя та середа;
- на парнокопитних при індивідуальному полюванні - усі дні тижня.

«Денна норма відстрілу одним мисливцем за один день полювання не повинна перевищувати: гусок – 1 шт.; качок – 5 шт.; норців великих – 2 шт.; лисок – 6 шт., голубів – 10 шт., куликів – 10 шт., перепелів – 15 шт», - йдеться в повідомленні.

А кожен мисливець під час здійснення полювання повинен дотримуватись правил поводження з мисливською вогнепальною зброєю та мати при собі всі обов’язкові для полювання документи:
- посвідчення мисливця;
- щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка);
- дозвіл на право користування мисливською зброєю;
- паспорт на мисливських собак.

У випадку добування пернатої дичини відповідний запис у відстрільній та контрольній картках мисливець робить сам.

Полювання заборонено:
- на відтворювальних ділянках;
- на відстані ближче 200 м від будівель населеного пункту та окремо розташованих будівель, де можливе перебування людей;
- на пернату дичину з нарізною вогнепальною зброєю або з використанням набоїв, споряджених кулями або шротом діаметром більше 5 мм (№ 0000);
- у темний період доби (пізніше години після заходу сонця і раніше години до його сходу);
- з під’їзду на автотранспорті, а також плавучих засобів із працюючим двигуном;
- з не мисливської, пневматичної, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазином більш як на два патрони;
- транспортуванння або перенесення добутих тварин чи їхніх частин без відмітки цього факту у щорічній контрольній картці обліку добутої дичини і порушень правил полювання, а також у дозволі на їх добування.

«Порушення правил полювання без добування дичини тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді попередження або штрафу від 102 до 1020 гривень. А у разі добування дичини з порушенням правил полювання – від 1020 до 2040 гривент штрафу та сплати збитків за кожного добутого птаха, у розмірі, передбаченому таксами нарахування збитків. Крім того знаряддя добування та все добуте підлягатиме конфіскації. Також наголошуємо, що полювання на території Національного природного парку «Подільські Товтри» заборонено, незалежно від сезону», - кажуть у поліції.

Водочас Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області звертається до мисливців, щоб ті не забували і про обачне поводження з вогнем. «Пам’ятайте, що сірник, недопалок або інше джерело вогню, може завдати значної шкоди навколишньому природному середовищу та його мешканцям», - нагадують екологи.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую