ye-logo.v1.2

З 1 жовтня водії мають вмикати ближнє світло фар поза населеними пунктами

Офіціоз 1740
Саме в цю пору видимість через погодні умови знижується, а світловий день скорочується
Саме в цю пору видимість через погодні умови знижується, а світловий день скорочується. Фото: ілюстративне pixabay.com

Це зробить автомобіль помітнішим в осіньо-зимовий період.

З 1 жовтня вступає в силу правило, яке зобов’язує усіх водіїв вмикати ближнє світло фар поза населеними пунктами. Це вимога діятиме цілодобово. Про це нагадує водіям державне агентство автомобільних доріг України.

«Нагадуємо учасникам дорожнього руху, з 1 жовтня до 1 травня денні ходові вогні або ближнє світло фар має бути увімкнене поза населеними пунктами у будь-який час доби», - йдеться в повідомленні.

Така вимога існує для того, щоб зробити автомобіль помітним в осінньо-зимовий період і тим самим запобігти виникненню аварій. Саме в цю пору видимість через погодні умови знижується, а світловий день скорочується.

Крім того, Укравтодор надав декілька порад водіям для безпечного водіння у осінню негоду.

 • Збільшіть дистанцію. Навіть невеликі опади можуть зробити дорогу слизькою і, відповідно, збільшити ваш гальмівний шлях.
   
 • Тримайтеся правого краю дороги. Трапляється, що водії в умовах поганої видимості виїжджають на середину дороги. Якщо ваш транспортний засіб буде їхати якомога ближче до краю проїзної частини, ризик зіткнення із зустрічним транспортним засобом мінімізується.
   
 • Увімкніть обігрів скла. Слідкуйте за тим, щоб на лобовому склі не збиралася волога. Також встановіть таку швидкість склоочисників, яка забезпечить найкращу видимість.
   
 • Дотримуйтеся безпечної швидкості. Перевищення швидкості на мокрій дорозі може призвести до втрати контролю над транспортним засобом.
   
 • Уникайте небезпечних маневрів, передусім обгону. В умовах поганої видимості обгін може коштувати вам здоров’я або навіть життя.
   
 • При повній відсутності видимості з’їдьте на узбіччя та залиште увімкненими габарити та фари. Інколи найкраще рішення – перечекати негоду. Особливо, якщо попереду довга подорож. Не продовжуйте рух, якщо відчуваєте втому та сонливість.

Читайте також: Центр вакцинації відкрили на речовому ринку в Хмельницькому

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую