ye-logo.v1.2

Пригоди на Балканах. Враження від Кишинева та... Пакистану

Туризм 2583

У столиці Молдови хмельничани Анна Думанська та Богдан Місюренко познайомилися з цікавими людьми.

У Кишиневі живе за офіційними даними 700 тисяч чоловік, тому пробок тут зазвичай не буває. Всі найцікавіші місця в місті розташовуються на головній вулиці, що названа на честь Штефана чел Маре - правителя Молдавського князівства у ХV столітті. По ній можна прогулятися в один бік за годину і за такий же час назад. У центральному парку міста є безкоштовний WiFi , і багато людей ним активно користуються. Також інтернет є в лікарнях, школах та інших держустановах.
У столиці Молдови хмельницькі мандрівники познайомилися з багатьома цікавими людьми. Спершу вони поселилися у мандрівника Сергія Жара, який автостопом їздив у Магадан і часто ходив у гори.


“Він показав нам кишинівський сквот, який населяють цікаві люди Молдови. Тут живуть художники, музиканти та інші творчі особистості. Вони тут проводять вечори, зустрічі, концерти та інші тусовки. Зайняли старовинний будинок і “облагородили” його за своїм смаком”, - розповідають Анна та Богдан.


Наступного дня вони переїхали до Георга Чалова, який показав їм усе місто під час пішої і автомобільної екскурсій, пригостив смачною національною їжею: плацинтою (великі коржі з різноманітною начинкою всередині), мамалигою з різними салатами, сиром і сметаною.
Також хмельничани познайомилися з унікальною в Молдові людиною - пакистанцем Файсалом Ханіфом.
“Він родом з пакистанського міста Карачі, але в студентські роки навчався в Росії, тому добре знає російську мову. У нього в житті трапилося так багато різних подій, що він в останні роки завжди намагається дивитися на всі речі з різних боків і приймати до уваги всі точки зору. Наприклад, для того, щоб зрозуміти сенс ісламу, він вивчив арабську мову; щоб розібратися в Біблії та інших священних книгах деяких релігій — вивчав мови, на яких священні писання були написані в оригіналі. На все це у нього пішли роки. Таким способом він намагався знайти відповіді на свої питання і без ритуалів і посередників усвідомити значення слів, які там згадані. Нам було дуже цікаво його слухати. Він розповідав, що всі священні книги мусульман, християн та іудеїв в своїй основі вчать одного й того ж, але люди почали їх неправильно перекладати і інтерпретувати, через що втратився їх глибинний сенс, а з'явилися релігії з безліччю ритуалів”.


Файсал багато розповідав про Пакистан, і хмельничани захопилися ідеєю відвідати цю країну. Він розсіяв міфи про небезпеку деяких регіонів і розповів, де спокійна ситуація, а куди туристам не варто їхати: прикордонні з Афганістаном та Іраном території, так як там бувають збройні конфлікти. “Файсал скаржився, що у нього постійно виникають проблеми через його пакистанський паспорт. Коли він хоче відвідати інші країни, його постійно підозрюють у чомусь, вважають терористом. У нього є можливість змінити громадянство, але він вирішив, що це його випробування, і тепер Файсал намагається своїм прикладом переконати людей в інших країнах, що пакистанці - не бандити і розбійники, а звичайні хороші люди, - розповідають мандрівники. - Тому, коли ви подорожуєте в інших країнах, розповідайте об'єктивно про свою країну, щоб у людей склалося правильне враження. Не потрібно лише розхвалювати або лише критикувати її. Завдяки правдивій та повній картині сприйняття світу ми зможемо боротися зі стереотипами, брехнею, страхами і недовірою”.


  Читайте також про враження хмельничан від Молдови.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую