ye-logo.v1.2

Подорожуємо Хмельниччиною. Пережити спеку на природі

Туризм 13707
Річка Смотрич неподалік від Кам
Річка Смотрич неподалік від Кам'янця-Подільського. Фото: автора

Досвідчений мандрівник радить, куди можна вибратися на невеличкий літній відпочинок.

 Навіть якщо вам не пощастило отримати відпустку в останній місяць літа, можна хоча б на вихідні вибратися у гарне місце неподалік від Хмельницького і трохи перепочити на природі. Тим паче, що таких місць в нашій області дійсно багато. І в багатьох із них можна не лише посидіти у затінку могутніх дерев, скупатися у водоймі чи охолодитися у печері, а й отримати естетичне задоволення від краси навколишньої природи та архітектурних пам’яток.

Куди краще вирушити, ми запитали у досвідченого мандрівника та фотографа Сергія Зиська, який об'їздив на велосипеді майже усю Хмельниччину.

«Перше, що спадає на думку, – це Маліївці Дунаєвецького району. Тут дуже гарна природа. Є старовинний парк, який колись конкурував з кращими парками України, штучні озера, грот, водоспад. Неподалік колишній палац, який також можна оглянути. Це одне з моїх улюблених місць на Хмельниччині», – каже Сергій.

У Маліївцях можна охолодитися під водоспадом...

...або у печері.

Також у Дунаєвецькому районі є мальовниче село Кривчик, яке розкинулося на пагорбах та в долинах між ними. Здається, що село далеко від цивілізації, тут можна йти вулицею, і раптово перед твоїм носом виростає гора. Найвідоміше місце у Кривчику – товтра Грабина із скелями-зубцями та давнім городищем. З верхівки пагорба відкривається краєвид на село та навколишні простори.

У Кривчику з гори Грабини відкривається чудовий краєвид на село.

Читайте також: Відпустка вдома: де, як і за скільки відпочити на Дністрі.

За словами мандрівника, надзвичайно цікавий південь нашої області, зокрема, Кам'янець-Подільський та його околиці. Так, можна спуститися у каньйон Смотрича у самому місті, а можна – в околицях села Нігин. Також піднятися на одну із численних товтр і насолодитися гарними краєвидами та цікавою ендемічною рослинністю (ендеміки – види, що ростуть лише в певній місцевості). Можна побувати у Нігинській печері та порибалити у Смотричі.

  

Вхід у Нігинську печеру. Невелика печерка у товтрі Чотири кавалери.

«Хоча Сатанів й дуже популярне серед відпочивальників місце, все одне раджу туди їхати. Там дійсно гарно, багато пам'яток, лісок, гарні місця біля Збруча, водоспад, – розповідає мандрівник. – Можна відвідати монастир у присілку Сатанова (колишнє село Сатанівська Слобідка), навколо якого лісисті пагорби зі скелями і печерами. Якщо ви на велосипеді чи власному авто, можна із Сатанова з'їздити у Скалу-Подільську, що на Тернопільщині по той бік Збруча (60 км від селища на південь), подивитися на місцеву фортецю, руїни костелу, старовинне кладовище тощо».

  

У Сатанові води достатньо, є навіть невеличкий штучний водоспад.

Якщо їхати на північ від Хмельницького, варто заїхати в Антоніни Красилівського району. Будівлі колишнього палацу (сам палац не зберігся) оточені старовинним ландшафтним парком, який є пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Досить великий, але захаращений парк є на околицях Полонного.

Залишки маєтку в Антонінах оточені великим парком.

  

В Антонінському парку. На околиці Полонського парку.

Північ області багата на ліси, багато їх на Ізяславщині, Шепетівщині.

Біля села Михля під Ізяславом розкішний сосновий ліс.

Якщо ж говорити про місця неподалік від Хмельницького, то крім популярного Головчинецького кар'єру, Сергій Зисько радить відвідати Давидковецький ліс, у якому можна натрапити на досить дикі і безлюдні місця.

Бережіть природу!
Мандрівник закликає усіх, хто збирається влаштовувати пікніки на природі, не залишати сміття після себе.
«Ставтеся до природи дбайливо: не ламайте живі дерева, розпалюйте багаття на місці старих вогнищ та не забувайте гасити їх. І головне – прибирайте за собою сміття. Вам же самим буде приємно приїхати наступного разу на чисте місце, а природа буде вам надзвичайно вдячна», – каже Сергій Зисько.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую