ye-logo.v1.2

Фестивальна країна. Події травня, які варто відвідати

Туризм 4208

Традиційно в останній місяць весни відбудуться цікаві фестивалі різного спрямування.

 Травень – майже літо, а отже, пора фестивалів і різноманітних дійств. Традиційно на останній місяць весни заплановано чимало цікавих заходів у різних куточках України. Це історичні, музичні, гастрономічні та інші фестивалі. Пропонуємо огляд найцікавіших із них.

 

Відкриття сезону уманських фонтанів

Коли: 1 травня.
Де:
місто Умань Черкаської області.

В Умані відкрили один з найбільших фонтанів в Україні. Фото tsn.ua

Торік в Умані, у сквері імені Тараса Шевченка, відкрили один з найбільших світло-музичних фонтанів в Україні «Перлина кохання». Фонтани розміщені і на воді, і на суші, а висота водного екрану досягає 200 метрів.

Цьогоріч урочисте відкриття уманських фонтанів заплановане на 1 травня. Організатори обіцяють, що в новому сезоні на глядачів чекатимуть нові цікаві шоу.

Крім того, в Умані можна відвідати знаменитий дендропарк Софіївка. 

 

Огинь і мнясо

Коли: 3-6 травня.
Де: місто Мукачево Закарпатської області.


На фестивалі роблять оригінальні їстівні екібани та букети. Фото: ua-reporter.com.

Концепція фестивалю «Огинь і мнясо» - м'ясні страви на вогні. Крім незрівнянної закарпатської кухні, яка увібрала в себе найкраще з угорської, румунської, німецької, словацької та інших національних кухонь, на гастро-фесті буде представлено крафтове пиво місцевих пивоварів. Фестиваль відбудеться у міському парку Перемоги у старовинному закарпатському місті.

До речі, у Мукачевому – один з найкраще збережених замків України.

 

Свято ковалів
Коли: 11-13 травня.
Де: Івано-Франківськ.

 


Завдяки фестивалю Івано-Франківськ прикрашають ковані композиції. Фото: автора.

Міжнародний ковальський фестиваль «Свято ковалів» вже став справжньою родзинкою столиці Прикарпаття. Адже кожного року на згадку про майстрів у місті залишаються ковані скульптурні композиції. Під час фестивалю усі охочі не лише побачать, як працюють українські та іноземні ковалі, а й зможуть спробувати свої сили у цій нелегкій справі. Також на відвідувачів чекають різноманітні майстер-класи, ярмарок кованих речей, виставка «Орнаментальне ковальство» та інші цікаві заходи.

 

Під Покровом Тризуба
Коли: 19-20 травня.
Де: Боярка Київської області.

 

У Боярці згадують події Української Революції 1917-1921 років. Фото: фейсбук.

Патріотичний фестиваль у Боярці відбудеться втретє, причому вперше – навесні (до цього проводився у жовтні). Його мета – відродження героїки періоду Української Революції 1917-1921 років.

«Наш захід має своє оригінальне коріння, адже організаторам нічого не довелося вигадувати. Київщина глибоко пов’язана з традиціями України і є невід’ємною частиною її державотворчих процесів. Випромінює справжній український дух, який намагалися знищити вороги нашої нації. Але завдяки свідомим людям та фестивалю «Під Покровом Тризуба» цей дух відроджується», - зазначають організатори.

Фестиваль відбудеться на території парку «Перемоги» у місті Боярка і буде насичений спортивними, музичними, літературними та історичними атракціями.

 


Срібний Татош
Коли:
25-27 травня.
Де:
місто Чинадієво Закарпатської області.

 

Фестиваль супроводжують істаровинна музика і танці. Фото: silver-tatosh.com.

Шостий міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош» відбудеться в Чинадієвському замку біля Мукачевового. Фестиваль названий на честь легендарного закарпатського крилатого коня, котрий є символом чистоти і благородства, вірності і честі, мужності і доброти.

У стінах середньовічної фортеці будуть проводитися видовищні бугурти, поєдинки на мечах і алебардах. Для глядачів в цьому році обладнають зручні трибуни.

Кожен учасник фестивалю зможе взяти участь в середньовічних забавах і танцях, постріляти з лука та арбалета, приєднатися до майстер-класів, придбати оригінальні речі на ярмарку. А у вечірній час небо спалахне від фаєр-шоу.

Читайте також: Переяславський скансен, або Як здійснити мандрівку часом.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую