ye-logo.v1.2

Подорожуємо Україною: Миргород - гоголівські мотиви і цілюща вода

Туризм 7987
Миргород - місто в Гоголівських мотивах
Миргород - місто в Гоголівських мотивах. Фото: автора

Саме в цьому містечку можна побачити найвідомішу в світі, завдяки Миколі Гоголю, калюжу.

Миргород – старовинне містечко на Полтавщині. Це одне з тих українських містечок, про які можна не вагаючись сказати: тут надзвичайно привітні і щирі люди. Навіть таксисти зустрічають вас так, наче ви старі друзі і залюбки вам розкажуть, що в місті варто побачити, куди можна дістатися пішки, а куди краще не ходити взагалі. Усі родзинки Миргорода, власне, розташовані у центрі містечка. Тож піша екскурсія лише в радість.

„Прекрасна калюжа!”

Перше, що впадає в очі: тут багато усього гоголівського. Простежити слід відомого письменника в Миргороді можна скрізь. І не дивно, адже поруч з містечком розташоване село Гоголеве, де минало дитинство письменника. А ще неподалік – Великі Сорочинці, в яких щорічно проходить знаменитий Сорочинський ярмарок .

На залізничному вокзалі зустрічає туристів Микола Гоголь.

Пам’ятник Миколи Гоголя зустрічає подорожніх прямісінько на залізничному вокзалі. Ще кілька трапляються на вулицях міста. Але родзинкою Миргорода є, звісно ж, гоголівські герої довкола найвідомішої у світі Миргородської калюжі. Це чи не найулюбленіше місце туристів, де можна зробити фото на згадку. І такою знаменитою, зробив її, звісно ж, Гоголь. „Прекрасна калюжа!” – захоплювався він нею у „Повісті про те, як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем”.

Скульптури біля ставка, який іменують "калюжею".

Так, з легкої руки письменника невеличний ставок, став однією з головних пам’яток Миргорода. Кілька років тому на березі „калюжі” встановили скульптури гоголівських героїв. Тут і коваль Вакула, який дарує черевички своїй Оксані, і пузатий любитель вареників Пацюк, і хитра Солоха, і хвалькуватий Хлестаков. І, звісно ж, велика свиня. Бо де ж їй ще валятися, як не у калюжі?

Усі скульптури з Гоголівських творів.

Знаменити свиня.

Запрошення на вареники.

Майолікове диво

Однак не лише „гоголівською” темою цікавий Миргород. Для поціновувачів творчості відомого грузинського поета Давида Гурамішвілі у містечку діє музей, експозиції якого присвячені життю та творчості цієї видатної людини. Відомо, що останні роки життя Гурамішвілі провів якраз у Миргороді: за особливі заслуги цар подарував йому тут земельний наділ. Похований він також в Миргороді, на території Вознесенської церкви.

Музей Давида Гурамішвілі.

Ще одна цікавинка містечка – краєзнавчий музей, один з найстаріших на Полтавщині. Біля входу туристів зустрічає справжня давня скульптура-баба.

Скіфська баба.

Діє в Миргороді й унікальний для України навчальний заклад – Миргородський художньо-промисловий коледж імені Миколи Гоголя, або, по-простому Керамік, як його тут називають. Цьому історичному мистецько-керамічному навчальному закладу вже сто двадцять років. У закладі діє музей кераміки, який належить до числа визначних пам’яток України. Тут можна побачити справжні витвори мистецтва: майоліку XIX століття, іранську, китайську, японську, французьку та італійську кераміку. Серед довершених експонатів – майолікове диво – столітній іконостас, довжиною три десятки метрів, виготовлений руками місцевих майстрів.

Баден-Баден? Миргород!

Звісно ж, одне з головних багатств містечка – це його цілюща вода, адже Миргород – відоме місто-курорт. Про диво-воду тут знають вже понад сотню років. Знайшли її цілком випадково у 1914 році. Тоді місто не мало водогону, а через посуху в криницях стала зникати вода. Отож почали шукати вихід й пробурили свердловину. З глибини 673 метри забив потужний фонтан.

Територія курортів.

Але вода була страшенно несмачна, та ще й з неприємним запахом (через наявність сірководню). Та люди були раді й такій. А потім стали помічати, що стають здоровішими, купаючись у ній. Розголос про цілющу миргородську воду пішов краєм. Її дослідили і відкрили тут здравницю, бо вода, кажуть, не поступається знаменитій баден-баденській. Нині тут є кілька санаторіїв. Це дивовижно красиве місце: у квітах, в зелені. Флористиці тут надають особливої уваги, тож донесхочу можна налюбуватися справжніми квітковими витворами мистецтва. Приміром, висадженими з рослин картинами того ж таки Миколи Гоголя.

Картини із зелені.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую