Гаряча тема:
- Війна
Подорожуємо Хмельниччиною. За порцією релаксу і райськими фотографіями до водоспаду Бурбун
П’ятиметровий водоспад схований в гущавині каньйону і впадає в невелике озерце з блакитною водою.
Водоспад Бурбун розташований в каньйоні річки Бобрівка біля села Лисець Дунаєвецького району. Це несподівана знахідка серед місцевих природніх памяток: чаруючий водоспад нагадує райський куточок, незіпсована дика природа, каміння вкрите мохом, кущі папороті.
Довгий час це затишне місце залишалося поза увагою туристів, навідувалися туди лише місцеві жителі. Проте, як розповідають селяни, останніми роками водоспад став навдивовижу популярним і відвідуваним місцем серед мандрівників. Сюди їдуть відпочити, покупатися, насолодитися краєвидами і чи не впершу чергу… зробити ефекті фотографії на фоні блакитного озера з водоспадом посеред скель.
«Щоб спокійно погуляти, краще приїздити до Бурбуну в будні або рано-вранці. Ближче до вечора біля водоспаду стає надто багато людей», - кажуть місцеві жителі.
Вода в озері бадьорить, незалежно від погоди вона завжди холодна. Тому з дітьми подібний відпочинок не вдасться. Любителів покупатися температура води не стримує. Є відчайдухи, які стрибають з водоспаду, проте таким радять краще не пірнати головою вниз.
Деякі сміливці звідси стрибають
Нам випало відвідати цю місцину після сильного дощу, тому вода в озері не була прозорою й мала зеленкуватий відтінок. Але цей момент не зіпсував вражень від побаченого. Біля водоспаду на камені нас зустріла руда білка. Саме озеро оточене скелями й багатою рослинністю, на ньому облаштували два пірси, з боку на дереві тарзанка.
Як раніше розповідав Сайту Є краєзнавець Володимир Захар’єв, колись внизу біля річки Бобравка було ще село.
Водоспад тече по грудах вапняку
Поки ми розглядали територію, до водойми прийшов місцевий хлопчик. Тимур нам розповів, що купається тут щодня, незалежно від погоди, а холодна вода його не лякає. «Сюди часто приходять купатися люди з села, а у вихідні багато туристів є. Пригають з пірсу, старші хлопці з водоспаду, катаються на тарзанці, - каже хлопчина. – Недавно приїжджали на ескрусію два великих автобуси, були й іноземці».
Хоча вода в озері була джерельно холодна
Біля водоспаду обладнано кілька дерев’яних лавок з столами для тих, хто хоче відпочити і пообідати. Якщо місце буде зайняте, цілком реально знайти затишну галявину над водоспадом. Там можна й поставити за потреби намет, але місця є мало.
Тут можна відпочити під час прогулянки
Повсюди біля столиків розвішані таблички із закликом не смітити. Але, на жаль, туристи залишають за собою гори сміття, яке селяни вимушені прибирати.
Чудове місце, щоб сфотографуватися
Неподалік від водоспаду, метрів за тридцять вздовж течії, б'є джерело з прісною водою. Тож спрага вас не замучить.
Тут завжди свіже і прохолодне повітря та дуже багато рослин
Як доїхати
Дорога з Хмельницького до водоспаду Бурбун займе близько півтори години. Від Дунаївців до водоспаду двадцять кілометрів. Їхати трасою через село Голозубинці до села Лисець. Дорога хоч і асфальтована, але вся в вибоїнах. При в’їзді до села Лисець є табличка з напрямком руху до водоспаду, проїхавши вулицею ви побачите ще одну таку табличку. Далі село закінчується і починається польова дорога.
Читайте також: Подорожуємо Україною. Русилівське диво — 15 водоспадів біля одного села
Автомобілем можна доїхати майже до самого водоспаду, якщо напередодні не було сильного дощу. Від села до Бурбуна дорога веде вниз з пагорба. В долині через дорогу тече струмок. Ми побоялися застрягнути і залишили свій автомобіль на пагорбі, далі продовживши подорож пішки. (Пізніше місцеві жителі нас запевнили, що дно там тверде і автомобіль легко проїде через річечку). Від автомобіля до водоспаду наша піша мандрівка тривала близько десяти хвилин.
Струмок протікає через дорогу
Дорогою до водоспаду на вас чекають захопливі пейзажі
Якщо ж ви вирішили добратися до Бурбуну рейсовим автобусом, буде значно важче. Від Дунаєвець до Лисеця автобус ходить лише двічі на тиждень у четвер і неділю зранку і в обідню пору.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: