ye-logo.v1.2

Подорож Океанією. Озеро лави, виверження вулкану та первісні племена

Туризм 6734
Аборигени країни Вануату
Аборигени країни Вануату. Фото: Андрія Бондаренка

Про мандрівку хмельничанина острівними країнами Вануату, Фіджі і королівством Тонга.

Океанія – найвіддаленіша частина світу. Це регіон в Тихому океані з величезною кількістю держав-островів, який вражає своєю природою і пам’ятками давніх цивілізацій. Там майже не буває туристів, а частина аборигенів так і живуть первісним життям. Жителі Океанії ще сотню років тому були канібалами, а тепер одні з найдобріших людей світу. Вони радо зустрічають небагаточисленних туристів та гостинно їх приймають.

Сайт «Є» писав нещодавно про подорож до Океанії хмельницького мандрівника Андрія Бондаренка, яку він здійснив минулої весни. Там він відвідав три країни Океанії та встановив власний рекорд: перетнув половину екватора за одну добу. Тепер ми розповімо чим дивують країни-острови, які вдалося відвідати хмельничанину, як живуть мешканці кожної з них та чому туди все ж варто поїхати.

Отож, подорожуючи Океанією, Андрій Бондаренко побував у трьох країнах: Фіджі, Тонга та Вануату. За три тижні мандрівки йому вдалося побачити справжнє виверження вулкану, 20-метрові хвилі, познайомитися з племенами аборигенів, побувати на безлюдних пляжах та насолодитися незвичною, але корисною їжею.

ФІДЖІ

Головні ворота Океанії – це аеропорт Нанді, який знаходиться у Фіджі. В Океанію можна потрапити тільки через Нанді, й мандрівки іншими державами регіону відбуваються також тільки з цього аеропорту.

Індуїстський храм в Нанді.

«Фіджі – це туристична країна, забита туристами з Австралії і Нової Зеландії. Вони летять на Фіджі як наші люди до Туреччини, чи Єгипту. Спеціально летіти так далеко заради Фіджі не варто, але цю країну можна використати як хаб, щоб подорожувати країнами Океанії. Далі всі рейси стартують тільки з Фіджі, - говорить Андрій Бондаренко. - Тобто все рівно кілька днів між перельотами вам доведеться там провести. На Фіджі є пляжі, мальовничі села. Невеликі будиночки – кольорові й охайні, біля них пасуться кози та маленькі свині. Вони не сильно відрізняються від наших сіл, але люди там майже чорношкірі. Коли вони бачать світлошкіру людину, вони звуть до себе в гості. Для них це подія, адже не кожного дня в їхнє село заходять білі європейські туристи».

Крім прогулянки околицями Нанді, тим, хто ніколи не був в Індії, буде цікаво поглянути на індуїстський храм. «Напевне, найцікавіше, чим можна зайнятися на Фіджі - сплав гірською річкою. Можна взяти на день прогулянку на катері. Піднятися верх по течії на початок річки. Річка бурхлива, з обох сторін джунглі, які нагадують стіни і через кожні сто-двісті метрів водоспади, - каже мандрівник. – У крайній точці маршруту туристи виходять з човна і йдуть до неймовірно красивого водоспаду. Далі ми на плоті сплавлялися вниз по річці, повернувшись до села, в якому почали подорож».

Сплав гірською річкою.

В селі теж цікаві атракції. Місцеві мешканці при вас готують смачні, здорові страви. Це переважно рослинна їжа. «В минулому столітті європейці їм завезли свиней, курей. Тепер вони людей вже не їдять. Хоча насправді до початку ХХ століття канібалізм був дуже розповсюдженим явищем в Океанії», - уточнює хмельничанин.

Крім частування традиційними стравами, будуть цікаві танці та пригощання місцевим алкоголем. «У них дуже смачне пиво. І ще є свій алкогольгий напій – кава. Вони вижимають сік з кореня дерева, яке має таку ж назву. На смак напій дуже несмачний, а щоб трохи сп’яніти, треба випити мінімум три піали кави. Ця кава не «грузить», як алкоголь. Від неї просто гарний настрій, а за годину-дві все вивітрюється і жодних наслідків немає», - додає Андрій Бондаренко.

Всі жінки на Фіджі носять квітку у волоссі. З якого боку почеплена квітка залежить чи заміжня жінка, чи ні. Як розповідає мандрівник, для тамтешніх чоловіків важливо, щоб жінка мала пишну фігуру. На худих дівчатах вони одружуватися не хочуть, хоча самі чоловіки невеликого зросту і худощаві.

Королівство ТОНГА

«Напевно відсотків 90% українців ніколи не чули про таку країну. Це маленька острівна держава. Вона знаходиться поряд з Новою Зеландією і є однією з найвіддаленіших країн від України. Вона майже на протилежному боці планети, - пояснює Андрій Бондаренко. -Тут небагато туристів. Сюди зазвичай їздять дивитися на китів. Можна купити абонемент, взяти яхту і поплисти в океан. Тут є Стоунхенж, піраміди і дивовижні природні об’єкти, яких майже ніде більше в світі немає».

Піраміди на Тонзі.

Тонга – єдина країна в Океанії яка не була колонізована європейцями. Вона завжди була і є королівством. Це значно розвинутіша країна, ніж Фіджі, Вануату та інші. Мешканці Тонги полінезійці. «Це перехідна раса, але більш схожа на монголоїдну. Надзвичайно шляхетні люди, вони виховані, пунктуальні. На Тонзі надзвичайно чисто. Стоять кругом урни. Сміття сортують, - говорить він. - Чоловіки ходять у спідницях. Жінки одягаються схоже, але більш строкато. По неділях всі ходять в церкву. Храм є у кожному селі. Цього дня на вулицях Тонги немає жодної людини».

Столиця Тонги за розміром, як наш райцентр. У центрі міста одно- і двоповерхові будинки. Королівський палац – єдина в світі резиденція глави держави, яка є дерев’яною. «Біля нього можна спокійно походити. Буквально вже навпроти палацу на протилежному боці вулиці розвішана білизна, кури пасуться. Але все ідеально чисто, - додає мандрівник. - Я хотів взяти машину напрокат, але жодні європейські права там недійсні. Треба отримувати тільки їхнє водійське посвідчення. Тому я пішов в Міністерство інфраструктури і пояснив, що хочу взяти машину в оренду на добу і мені потрібні права. Мені це коштувало 18 доларів. Міністр взяв папірець і написав моє прізвище і тепер я маю їхнє водійське посвідчення».

Королівський палац.

Чоловіки на Тонзі носять спідниці.

Тонга є частиною Полінезії, як Бора-Бора, Таїті, де найдорожчий відпочинок в світі. Все теж, що можна побачити на цих островах за кілька десятків тисяч доларів, можна побачити і на Тонзі.

«Варто поплисти на один з найближчих островів Тонги. До прикладу, на острові Атата я рекомендую залишитися на ніч, щоб подивитися на дивовижні захід і схід сонця, погуляти маленьким селом. Дороги там немає, є стежинка на вулиці. Замість електрики – сонячні панелі. Від столиці сюди плаває човен двічі на день. У кожному дворі в селі пасуться поросята. Цікаво поспілкуватися з місцевими мешканцями і полазити джунглями острова, - говорить Андрій. - Ще один острів недалеко – Пангаїмоту. Він безлюдний. Інтересу острову додає затонулий корабель біля берега. На острові розташований дорогий резорт, є кафе».

Береги королівства Тонги.

Основний острів Тонги має багато пам’яток. Щоб їх переглянути, варто взяти автомобіль в оренду. Автобуси там ходять не за графіком, не мають конкретних рейсів і поблизу визначних пам’яток не проїжджають.

«У давній столиці королівства Муа є давні піраміди, які будувалися в ХІ-ХІІ століттях. У них ховали королів. Такі поховання розкидані по всьому селі. Також є ворота Тонги, схожі на Стоунхенж. Це найстаріша споруда Океанії. Вони були побудовані в ХІ столітті. Яким чином їх змогли спорудити – невідомо. На острові є цікаві печери з підземними озерами. Там можна поплавати, але дуже холодно», - пояснює хмельничанин.

ВАНУАТУ

Країна бідна у порівняні з іншими державами Океанії, однак одна з найцікавіших. «Єдина країна, де є малярія. Це свідоцтво того, що не все там добре. Але згідно індексу щастя, який робить одна європейська організація, вануатці вважаються найщасливішою нацією в світі. Вони щасливі від того, що просто живуть. Вони щиро раді, коли бачать європейця. Для них не важливо питання грошей. Вони виглядають суворо, негроїдної раси, але це неймовірно добрі люди», - зізнається манрівець.

Андрій Бондаренко і вождь племені на отрові Тонна.

Головний острів, де розташована столиця Порт-віла, називається Ефате. У столиці немає що робити. Єдине, як зауважує Андрій, можна зайти в кава-бар, куди ходять тільки місцеві. «Я взяв на прокат авто проїхав острів по периметру. Там є парк з каскадами водоспадів, їх дуже багато. Є блакитна лагуна, вода неймовірного бірюзового кольору, але надзвичайно холодна. Мені жодного туриста там не трапилося», - додає він.

Найцікавіший острів на Вануату – Танна. Саме тут розташований активний вулкан Ясур і тут живуть первісні племена. Чоловіки острову Танна ходять у фалокриптах з трави, жінки – у спідницях з сухого листя і трави. Ці люди живуть лише традиціями і заповітами пращурів. На острові немає жодної інфраструктури. Є аеропорт, куди раз на день зі столиці літають маленькі літаки. Щоб пересуватися островом, треба наймати позашляховик. Автозаправна станція – це просто дві бочки, з яких черпають пальне.

Будинок на баньяновому дереві.

«У селі мене зустрів місцевий вождь. Він показав, яке воно звичайне життя тамтеніх мешканців. Люди з племені живуть в будинках з циновки, вкритих стріхою з сухої трави. Вони розводять маленьких чорних свиней та курей, вирощують місцеві овочі, -каже Андрій Бондаренко. – Це найцікавіше місце на планеті. Там є вулкан Ясур, який майже безперервно вивергається. З нього весь час йдуть клуби диму, в його кратерах кипить лава. Вулкан невисокий, приблизно чотириста метрів і доступний. У супроводі гіда ми піднялися на верх вулкану».

Жив хмельничанин на острові Танна у дерев’яному будиночку на великому баньяновому дереві, який здають туристам місцеві мешканці. Коштує доба у такому будинку вісім доларів. У ньому є тільки ліжко, але з вікна і вночі, і вдень видно, як вивертається вулкан.

Схил вулкана Ясур.

У результаті за три тижні подорожі мандрівник витратив чотири доби на дорогу до Океанії, два дні витратив на Фіджі, ще п’ять діб пробув на Тонзі. Найбільше часу приділив Вануату – вісім днів, з них шість на острові Танна. Додому поернувся за добу.

У найближчому майбутньому хмельницький мандрівник планує запустити авторські тури і для цього збирає однодумців. Вже влітку наступного року Андрій Бондаренко разом з іншими українськими мандрівниками буде організовувати поїздку країнами Океанії.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую