ye-logo.v1.2

Зелений туризм під час війни: про активний відпочинок з користю для економіки на Хмельниччині

Туризм 1751
Веломандрівниця та екоактивістка Юлія Мазур розповіла, чому важливо підтримувати локальний туризм
Веломандрівниця та екоактивістка Юлія Мазур розповіла, чому важливо підтримувати локальний туризм. Фото: автора

У літньому читацькому залі обласної універсальної наукової бібліотеки пройшла творча зустріч з Юлією Мазур.

З червня Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека відкрила літній читацький зал. Кожного вівторка та четверга працівники закладу влаштовують різноманітні книжкові тематичні підбірки й виставки. Крім того, проводять творчі та пізнавальні зустрічі не тільки для своїх читачів, але й для усіх охочих.

Літній читацький зал – це не тільки про знайомство з книжковим фондом бібліотеки, а також можливість знайти нових друзів та поспілкуватися з цікавими людьми.

Вчора, 1 серпня, відбулася зустріч з Юлією Мазур – екоактивісткою та веломандрівницею. На книжкових стендах – підбірка різноманітної літератури про туризм та мандри Україною та Хмельниччиною зокрема. Вибір теми не випадковий – нагадування про завершення літнього сезону, але ще є час відпочити та перезавантажитись. До того ж, що в нашому регіоні багато мальовничих та цікавих місць.

Початок зустрічі просто неба поряд з бібліотекою довелося затримати на п'ять хвилин – чекали на завершення повітряної тривоги. Проте саме цей момент і заклав важливість подальших роздумів та розповідей про необхідність відпочинку та піклування про своє ментальне здоров'я. Джерело відновлення своєї сили та спокою фахівці рекомендують шукати в активному відпочинку на природі. На допомогу тут прийде зелений туризм.

«Одна з авантюр мого життя – поїхати на двох велосипедах країнами Європи: двадцять дві країни за вісімдесят днів, - починає свою розповідь веломандрівниця Юлія Мазур. - Це було одночасно і цікаво, і важко. Така подорож допомогла мені перезавантажить свого часу та відпочити. Свою подорож з моїм чоловіком розпочали з Литви. Через країни Балтійського моря попрямували на Фінляндію, звідти на південь до інших країн Європи».

Чотири роки тому саме ця мандрівка допомогла дівчині не тільки отримати нові враження та познайомитися з новими людьми та місцями, але й змінити напрямок своєї діяльності після повернення.

«Тоді у нас була головна ціль – ми знайомилися з українською діаспорою в різних країнах та містах Європи. Ми не ночували в готелях, а в садибах, кемпінгах або просто в наметах у лісі. Для когось, можливо, це звучить надто дивно, але для мене особисто ця подорож була комфортною. Саме з неї ми і почали займатися розвитком зеленого туризму у громадах нашої області. Було бажання весь отриманий досвід втілити у різноманітних проєктах, які розвивають та підтримують локальний туризм», - розповідає мандрівниця.

Під час розповіді, Юлія Мазур зазначає, що їй зараз не вистачає багатоденних подорожей, проте їхати закордон на мандрівку дівчина особисто для себе вважає недоречним. З початком повномасштабного вторгнення «повноцінно відпочити» так і не вдалося, але й ще не час. Проте екоактивістка наголошує, що відпочинок під час війни потрібен кожному, і не треба себе за це картати. 

«За ці півтора року війни я відпочивала тільки у себе на садибі в селі Гораївка на Бакоті. А також подорожую містами України. Виїзд закордон на відпочинок зараз для мене недоречний. Краще я буду мандрувати вдома та вкладатися в економіку своєї держави».

Читайте також: Екобус у Хмельницькому: графік роботи у серпні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую