ye-logo.v1.2

Будинки, дружина та мільйони. Що хмельницькі нардепи «забули» вказати в своїх деклараціях

Політика 16049
Електронні декларації розповіли про офіційні статки чиновників
Електронні декларації розповіли про офіційні статки чиновників. Фото: колаж автора

Родини восьми хмельницьких нардепів зберігають понад 223 мільйони гривень

Перший етап електронного декларування позаду. Декларації за 2015 рік до 30 жовтня мали подати усі високопосадовці (народні депутати, міські та селищні голови, посадові особи збройних сил України, судді, співробітники податкової служби, посадові та службові особи органів прокуратури, поліцейські та інші). Сайт «Є» розпочинає серію публікацій про те, що ж задекларували чиновники з Хмельниччини.

Першими під наш огляд потрапили народні депутати України. Ми проаналізували не лише електронні декларації нардепів, а й згадали про ті, які за 2015 рік були оприлюдненні на сайті Верховної Ради України. І чи не в кожного є відмінності (на це є і об’єктивні причини, до прикладу, раніше не декларувалося незавершене будівництво). У когось «з’явився» будинок, у когось – дружина. Ну, і, звісно, саме з «е-декларацій» можна дізнатися, які фірми належать нашим нардепам або їх рідним.

Дізнатися можна й про гроші, якими володіють родини народних обранців. Сайт «Є» порахував – у руках восьми родин народних депутатів від Хмельниччини сконцентровані понад 4,9 мільйони доларів США, більше 2 мільйонів євро, 39 мільйонів гривень та 570 тисяч швейцарських франків. Якщо перевести усю іноземну валюту в гривні за курсом Нацбанку станом на 31 грудня 2015 року (декларували ж за 2015 рік), то загальна сума грошей наших нардепів становить 223 мільйони 690 тисяч та 66 гривень. Якщо ж порахувати за нинішнім курсом, то… майже 235,5 мільйона гривень. Отож, про все порядку.

Віктор Бондар

Віктор Бондар (фото з архіву сайту "Є")

Поціновувач мистецтва, годинників та… доларів США – саме так можна коротко описати електронну декларацію члена депутатської групи «Партія «Відродження» Віктора Бондаря.

Те, що його родина володіє двома земельними ділянками, будинком у Київській області (611,4 квадратних метри), квартирами в Одесі та Алушті, було відомо ще з декларації за 2015 рік, опублікованій на сайті Верховної Ради України. Як власне і про дохід нардепа в 70 тисяч 11 гривень зарплати та понад 3,3 мільйони гривень його дружини, яка займається підприємницькою діяльністю. Та в «е-декларації» з’явилося ще одне джерело надходження, якого в «простій» декларації чомусь не було – 80 559 гривень – кошти на депутатські повноваження.

Віктор Бондар та його дружина Алла, схоже, дуже люблять картини (декларуванню підлягало рухоме майно, яке коштує більше 137,8 тисячі гривень). Адже в них 12 колекцій картин різних художників, а кількість усіх творів сягає восьми десятків. Ще й мають колекцію дорогоцінних ікон (17 штук).

Бронзовий камінний годинник першої половини XIX століття, підлоговий годинник 1760 року, настільний годинник з червоного дерева 1780 року, нідерландський настінний годинник «Zaanse Hangklok»… Увесь цей антикваріат також задекларований Віктором Бондарем. Та на цьому перелік годинників не завершується. У нардепа є 9 наручних годинників (сім з яких швейцарської фірми «Breguet»), у дружини – лише три. Та усі вони інкрустовані дорогоцінним камінням.

Щодо фірм, до яких може мати відношення Віктор Васильович, то він задекларував лише одну - ТОВ «Будінформ», 50% капіталу якої належать саме йому.

Зберігає нардеп понад 381 тисячу гривень у банку. А ось решту грошей – «приховує під матрацом». Він задекларував готівкові кошти - 1 мільйон 485 тисяч доларів США, 278 тисяч євро та 840 тисяч гривень. Його дружина – 57 тисяч доларів та 1,72 мільйона гривень.

Олександр Герега

Олександр Герега (фото з архіву сайту "Є")

У найбагатшого нардепа з Хмельниччини ми також знайшли деякі розбіжності з декларацією, яка була раніше опублікувана на сайті парламенту.

Виявляється, в Олександра Гереги та його дружини не 9 земельних ділянок, а 34. А також є будинок в Іспанії (454,9 квадратних метри), який був придбаний ще в 2000 році за понад 2,7 мільйона гривень. Окрім нього, у власності подружжя ще є два будинки та три квартири в Києві, житло в Городку та Хмельницькому, дача в Бориспільського районі Київської області.

Олександр Герега, схоже, не користується дорогими наручними годинниками, а ось його дружина задекларувала не лише різні ювелірні прикраси, а й 5 годиннків, дві шуби та три антикварні картини (17 та 19 століть).

«З’явилися» в цієї родини й автомобілі. «ВMW 730» та «Porsche 911 Carrera 4S» були в Галини Федорівни ще з 2007 та 2009 років, але в декларації її чоловіка Олександра, яка була розміщена на сайті Верховної Ради, їх чомусь немає.

Обидва мають акції ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд ОФЕРЕНТ» на загальну суму понад 30 мільйонів гривень та корпоративні права у 12 підприємствах. Володіють 38 фірмами, чотири з яких зареєстровані в офшорах – три на Кіпрі та одна на Британських Віргінських островах.

Тепер про доходи. Вони співпадають з декларацією на сайті ВРУ. Заробили за минулий рік понад 22 мільйони гривень. І, що цікаво, з електронної декларації стало відомо, про те, хто ж Олександру Володимировичу подарував якийсь подарунок на суму 9339 гривень. Виявляється, це... Кам’янець-Подільська міська рада.

Мільйонери не лише гривневі (судячи з доходу), а й доларові. Саме такий висновок можна зробити з інформації про готівкові кошти. В позафракційного Олександра Гереги задекларовано 900 тисяч доларів, стільки ж євро та 90 тисяч швейцарських франків. В його дружини – 18 мільйонів гривень, 1,2 мільйони доларів США, 800 тисяч євро та 480 тисяч швейцарських франків (курс якого майже дорівнює 1 американському долару).

Є в подружжя не лише готівка, а й кошти на рахунку в банку. В Олександра Володимировича – понад 4,3 мільйона гривень, у Галини Федорівни – понад 4,7 мільйонів гривень.

Олександр Ксенжук

Олександр Ксенжук (фото з архіву сайту "Є")

Електронна декларація нардепа від «Народного фронту» майже нічим не вирізняється, від звичайної. Хіба що в «е-декларації» вказано не 7 земельних ділянок, а на одну більше. Та схоже це 70,6 «квадратів» у Хмельницькому, які в звичайній декларації чомусь були в розділі «Інше нерухоме майно».

Решта без змін. Будинок 216,6 квадратних метри, гараж, якась будівля в Пашківцях (1006 «квадрати»). Шість автомобілів та стільки ж причепів, які належать йому та його дружині Ользі. Одне з авто – «BMW 525D», було придбане саме в 2015 році за 1,36 мільйона гривень. Ну, а сукупний дохід родини Ксенжука за минулий рік склав понад 1,5 мільйона гривень.

Що ж нового? Грошові активи. Олександр Степанович задекларував готівкою 1,17 мільйона гривень, 130 тисяч доларів та активів у дорогоцінних (банківських) металах 2 мільйони гривень. Його дружина таких активів має на 3,25 мільйони гривень, а ще 1,5 мільйона гривень та 50 тисяч доларів готівкою.

Сергій Лабазюк

Сергій Лабазюк (фото з архіву сайту "Є")

В електронній декларації члена депутатської групи «Воля народу» також з’явилися «новинки», яких не було в простій декларації. Насамперед 25% квартири в Волочиську (інші частини оселі 41,8 «квадратів» належать його батькам та брату), а також будинок дружини в Росзоші (660,1 квадратних метрів), який був придбаний в 2015 році за майже 565 тисяч гривень. Решта – будинок у Києві (658,1 «квадрати») та 4 земельні ділянки – без змін.

Сергій та Віолетта Лабазюки мають лише по одному дорогому наручному годиннику та по одному автомобілю. В нардепа «Мерседес», в його дружини «BMW X6». А ось «LAND ROVER Range Rover», виявляється, належить не Сергію Петровичу. Він орендує його в «Аграрної компанії 2004». Щоправда, ця фірма, як і ще 13 ( в тому числі й громадська організація та благодійний фонд), належать саме цій родині.

Якщо на сайті парламенту в оприлюдненій декларації Сергія Лабазюка сукупний дохід родини торік складає трохи більше 5 мільйонів гривень, то в електронній ця сума трохи більша. Сергій Петрович задекларував ще 167 900 гривень компенсації за проживання в готелі та 80,5 тисячі гривень – відшкодування витрат, пов’язаних з його депутатською роботою.

Щодо грошових активів, то в Сергія Лабазюка на банківських рахунках 275,6 тисяч гривень, в його дружини – 2513 гривень. Інша справа - готівка. У Віолетти Лабазюк – 2,5 мільйони гривень, у чоловіка-нардепа – 250 тисяч доларів та 3,5 мільйони гривень.

Роман Мацола

Роман Мацола (фото з архіву сайту "Є")

Депутат з фракції партії «Блок Петра Порошенка» гроші в національній валюті тримає в банківських установах. А ось валюту – готівкою. Так зазначено в його «е-декларації». У двох банках він в 2015 році зберігав понад 6,6 мільйонів гривень. Натомість 460 тисяч доларів США задекларував, як готівкові гроші.

Якщо порівняти декларацію на парламентському сайті з електронною, то в Романа Мацоли не лише є квартира в Львові та місце для авто, а й земельна ділянка 304 квадратних метри в Львівській області, про яку він «згадав» лише в «е-декларації», яка в його власності ще з 1997 року. Решта без змін – авто «Nissan Qashqai» у власності дружини, сукупний дохід родини за минулий рік – майже 530 тисяч гривень.

Сергій Мельник

Сергій Мельник (фото з архіву сайту "Є")

Колишній міський голова Хмельницького «нагадав», що в нього є земельна ділянка 23,5 тисячі квадратних метри в Маломолинцях, гараж та квартира. Утім, саме з електронної декларації представники «Блоку Петра Порошенка» стало відомо й інше – в його дружини в Хмельницькому є недобудований будинок, загальною площею 417,3 квадратних метри.

Окрім «Audi A6», з’явилася в подружжя ще одна автівка «Mitsubishi Outlander», яка належить, скоріше за все, сину нардепа – Юрію Мельнику.

Сергій Іванович навіть має акції ПАТ «Укрелектроапарат» - на чотири гривні та 0,12% КСП «Бужок». Його дружина Тетяна Василівна є власником ПП «Еверслі» та ПП «Ринок «Дарсон».

Задекларовані доходи співпали в деклараціях. Сукупно родина Мельників заробила понад 416 тисяч гривень. Грошей в банку не тримали, натомість готівкою задекларували 131 тисячу гривень (Сергій Іванович) та 265 тисяч гривень (Тетяна Василівна).

Володимир Мельниченко

Володимир Мельниченко (фото з архіву сайту "Є")

Електронна декларація ще одного представника президентської фракції в парламенті, мабуть, одна з найцікавіших. Насамперед через те, що в Володимира Мельниченка з’явилася дружина та донька! У декларації на сайті Верховної Ради, був лише сам нардеп та його син. В «е-декларації» додалися дружина, донька, мати та брат.

Тому й не дивно, що саме в «електронці» з’явилося чимало нового, чого не було в звичайній декларації. Отож, у нардепа, його дружини, мами та доньці є 6 квартир, стільки ж будинків, 17 земельних ділянок (ще одна в брата), комплекс будівель у Нігині, нежитлові приміщення, та ще декілька приміщення у спільній власності.

Цікавим є і той факт, що мати Володимира Володимировича отримала за рік дохід у вигляді пенсії 14 306 гривен. І водночас була власницею 4 будинків та двох автомобілів «Тойота».

Можливо в цьому році сам нардеп стане власником ще 10 квартир в Кам’янці, які в декларації прописані, як «об'єкт, право власності на який не зареєстроване в установленому законом порядку» та належать певним фірмам.

До автомобіля «Land Cruiser», 3 автобусів, причіпу, «Байлінеру» (водний засіб), в «е-декларації» додалися й інші. Окрім «Тойот», оформлених на маму, ще є «Шевроле» та «Лексус» дружини, «Audi Q5» та катер «BRP» доньки.

25% капіталу ПП «Подільська біоенергетична компанія» та 50% ТОВ «АФ Агроінком» належать нардепу. Дружина ж є кінцевим бенефіціарним власником ПП «Дживальдіс».

Щодо доходів, то Мельниченко задекларував 80 153 гривні, з яких подарунок від Кам’янець-Подільської міської ради на суму 6687 гривень та…. 3 гривні від надання в оренду майна кам’янецькому «Комунтранссервісу».

Дружина ж Володимира Мельниченка – Іоланта Остапишина, заробила за рік 180 тисяч гривень. Донька – 33,6 тисячі гривень, брат жив за пенсію - 11 513 гривень.

Є в родини й задекларовані грошові активи. У пана Мельниченко заощаджено 680 тисяч гривень та 40 тисяч євро. Ще 30 тисяч доларів - готівкові кошти по спадщині. У дружини нардепа – 600 тисяч гривень заощаджень та 60 тисяч доларів - готівкові кошти по спадщині. У мати – готівкою 56 тисяч гривень. Заощадження доньки складають 40 тисяч доларів. Готівкою ж 300 тисяч гривень та 30 тисяч доларів спадщини.

Андрій Шинькович

Андрій Шинькович (фото з архіву сайту "Є")

Андрій Васильович, як і переважна більшість нардепів, схоже, також надає перевагу тримати гроші «під матрацом». Та й квартир задекларував не одну, як на сайті парламенту, а три.

У звичайній декларації члена фракції партії «Блок Петра Порошенка» зазначена 1 квартира та 1 земельна ділянка. В електронній – до квартири 26,2 квадратних метри в Києві та земельної ділянки в Київській області, додалися ще квартира в 49,3 «квадрати» в Вінниці ( вона належить Ніні Шинькович) та квартира в столиці 81,2 квадратні метри (власником якої є ТОВ «Компанія з управління активами «Валприм»). Вказав ще й кімнату 37 «квадратів» у Києві. Щоправда, чи це власність – невідомо.

На цьому відмінності в деклараціях не завершуються. У розділі доходи була лише зарплата нардепа у 79814 гривень та дружинині 24510 гривень. Та в електронній декларації з’явилися ще понад 80,5 тисяч гривень відшкодувань витрат, які були пов’язані з депутатською роботою і… понад 76 тисяч гривень компенсації за проживання в готелі. Це при тому, що, згідно декларацій, Андрію Васильовичу є де жити в столиці.

Щодо автопарку, то він незмінний. «Mitsubishi Pagero Sport» та «Volkswagen Golf» в народного обранця, «Toyota Corolla» в дружини Аліни.

Ну, а гроші – всі в голови сімейства. 255 690 доларів США, 540 тисяч гривень та 2700 євро. І все готівкою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую