У хокей грали справжні чоловіки

Спорт 1802

На Хмельниччині вперше за роки Незалежності провели чемпіонат серед аматорів

Участь у першому чемпіонаті Хмельницького з хокею взяли чотири команди. «Ці хлопці, які вийшли на майданчик, до цього грали у так званий «болотний» хокей, - зазначає Сергій Мандзій, голова федерації хокею в Хмельницькій області. – Тобто, де якась калюжа взимку замерзала, там одразу ж з’являлися ворота та хокеїсти. І ось з появою хокейного майданчика, хоч і нестандартного за розмірами, у нас з’явилися аматорські команди. І чотири клуби для такого чемпіонату, це доволі непогано». Отож всього близько 60 людей чотири дні грали у хокей. Вже у перший день змагань з’явилися фаворити – «Льодовиковий період» та «Ротор». Перші переграли «Атріум» з рахунком 6:2, другі – «Ладу» - 12:3. Що найцікавіше, що в складі обох команд є колишні футболісти! Так ворота «Льодовикового періоду» захищав Анатолій Лановий, а в захисті «Ротора» грав Ігор Кондак. Обидва відомі футболісти, які свого часу захищали кольори хмельницького «Поділля». «Я лише вчетверте стою на хокейних воротах, - зазначив після першої гри Анатолій Лановий. – До цього 25 років на ковзанах не стояв. Але головне – це бажання. Мені всі види спорту подобаються. Я ось з роботи пригнався на хокей, пограв, і знову працювати. Дуже задоволений, що у Хмельницькому, нарешті, проводяться змагання з хокею». «Екзотика», - саме так цю першість охарактеризовували глядачі. Можливо, саме через це вболівальників у команд вистачало. Ну, а завершився чемпіонат двома феєричними матчами за третє та перше місце. «Бронзу» між собою розіграли «Лада» та «Атріум». І з рахунком 6:1 перемогли останні. Ну, а у фіналі зустрілися «Льодовиковий період» та «Ротор». І хоч після матчу воротаря Анатолія Ланового було визнано кращим захисником воріт чемпіонату, це не допомогло його команді перемогти в турнірі. «Ротор» здолав суперника з рахунком 5:2. А гравець новоспечених чемпіонів Дмитро Безпалько став кращим бомбардиром чемпіонату. Ще один «іменний» приз дістався Віталію Шевчуку з «Атріуму». Його було визнано кращим гравцем першого чемпіонату Хмельницького з хокею. Між іншим, міська влада та федерація хокею домовилися про проведення у місті щорічних хокейних чемпіонатів. Для участі в хокейному турнірі в наступному році вже додатково зареєструвались іще дві команди.