ye-logo.v1.2

Покращити демографічну ситуацію

Суспільство 1300

Можна, якщо працювати над поліпшенням репродуктивного здоров’я населення

На це спрямована програма «Репродуктивне здоров’я нації», яка реалізується на Хмельниччині. Її прийняттю передувало кілька програм. Комплекс заходів, здійснених у рамках цих програм, сприяв позитивним змінам у стані здоров’я населення. Програми щодо репродуктивного здоров’я нації прийняті в майже усіх районах та містах області. Про стан реалізації цієї програми в області йшлося на засіданні координаційної ради при облдержадміністрації з питань репродуктивного здоров’я.
Фінансування програм здійснюється за рахунок коштів обласного, місцевих бюджетів та інших джерел. У структурі видатків торік 43 відсотки складали кошти обласного бюджету, понад 11 – державного, майже 42 – місцевих і майже 4 відсотки залучених коштів. Якщо рахувати на одного мешканця, то припадає, в середньому по області, 15,5 гривні на рік. Як зазначила заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Тетяна Косовська, найвищі рівні видатків були у Старокостянтинівському (38,2 гривні на мешканця), Шепетівському (27,8 гривні) районах, обласному центрі (24,8 гривні). Однак у Чемеровецькому, Новоушицькому, Полонському, Дунаєвецькому, Кам’янець-Подільському, Ізяславському та Красилівському районах ця цифра менша за 7 гривень.

Куди ж пішли виділені гроші?
Найперше, як розповіла Тетяна Косовська, це – закупівля обладнання. З державного бюджету на обладнання торік витратили майже 620 тисяч гривень, з обласного – 4405 тисяч, з місцевих бюджетів та інших джерел – понад 4762 тисячі гривень. Крім того, продовжувалося будівництво корпусу обласної лікарні, у якому планується відкрити обласний центр жіночого здоров’я та акушерське відділення для вагітних області з важкими захворюваннями внутрішніх органів. Також вклали гроші у будівництво корпусів жіночої консультації Старокостянтинівської райлікарні та стаціонарного відділення Шепетівської. Велися ремонти у відділеннях багатьох райлікарень. Були виділені гроші і на впровадження сучасних перинатальних технологій, оснащення виїзних бригад невідкладної допомоги та інтенсивного лікування сучасним транспортом та медичним обладнанням тощо.
Робота шкіл відповідального батьківства, пунктів профілактики соціального сирітства – теж дала свої результати. Наприклад, якщо у 2007 році 24 мешканки нашої області відмовилися від своїх новонароджених дітей, то торік таких було лише 15. Найбільше покинутих дітей у Кам’янці-Подільському та Хмельницькому.


Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую