ye-logo.v1.2

Понад сто городоцьких родин залишилися без електроприладів

Суспільство 1375

Через неполадки в електромережі буквально за кілька хвилин вийшли з ладу усі електроприлади, які у цей час працювали. Місцеві електрики шу

Постраждали мешканці чотирьох багатоквартирних будинків, в яких нараховується 240 квартир. На щастя, далеко не у всіх квартирах у ті хвилини працювали електроприлади. Як роз- повів Городоцький міський голова Віктор Хоптинець, за описом, який склали працівники міськвиконкому, депутати міської ра- ди та самі мешканці, з ладу вийшли понад 100 телевізорів, 20 холодильників, пральні машини, комп’ютери, мікрохвильові печі, мобільні телефони.

«Холодильник врятував, мобілку – не встиг»
«Це сталося десь о 18.40, – згадує пан Костянтин. – Я якраз зайшов у ванну. Раптом лампочка стала дуже яскравою і… тріснула.  Я швидко вискочив у кімнату і вимкнув холодильник, чим врятував цей агрегат.  Бачу – тюнер димить, теж висмикнув з розетки. А от мобільник, який якраз заряджався, тільки бликнув. Щоправда, сподіваюся, що в майстерні його реанімують.  Та й тюнер все одно постраждав. Завіз до майстерні – кажуть, відремонтують. Але чек не випишуть – майстерня не має належної реєстрації. А для того, щоб згодом можна було отримати якусь компенсацію, якраз потрібне документальне підтвердження. Для цього треба везти тюнер до Хмельницького. Ремонт же недорогий – близько 60 гривень. Чи хочеться мені за ці гроші додавати собі клопотів? Вирішив заплатити – і крапка».
«А у нас холодильник зіпсувався, – скаржиться молода жінка. –  Ви ж розумієте, що означає зараз, в теплу пору року,  залишитися без холодильника.  Комп’ютер теж не працює – причини ще не знаємо».  «Нас тоді нікого не було вдома. Про те, що згоріли телевізор, мікрохвильова піч, дізналися наступного дня, - розповідає ще один мешканець, пан Леонід. – Телевізор завіз у ремонт. Однак  у майстерні немає усього необхідного. Найгірше, що в телевізорі згорів конденсатор – кажуть, дуже дорога деталь. Завтра поїду в Хмельницький –  майстер мені цілий список написав, що потрібно (показує невеликий аркуш, списаний з двох боків – авт.), і дав адресу, де це можна купити. Конденсатор, який згорів, повернули – він служитиме доказом, його можна буде взяти на експертизу. А от мікрохвильові печі у Городку не ремонтують. Теж доведеться везти до обласного центру. Нам кажуть збирати чеки – мовляв, повернуть гроші. А хто мені відшкодує транспортні витрати? А моральну шкоду? Нам кажуть, що потрібно встановлювати захист. А який він має бути? Чому досі нам про це ніхто не казав? Адже працівники РЕМу приходять регулярно, щось пере- віряють, виписують квитанції на оплату. То чому вони не підказали, що потрібно захищати електротехніку від перенапруги?».
«А мене цікавить питання: у чому ж причина? – каже пан Борис. – Чому так сталося і чому ніхто нам нічого не пояснює? Ми кажемо, що все сталося через перевищення напруги. Але чи справді це так? А якби почався навчальний рік і діти в школі (поряд з постраждалими будинками розташована міська школа № 4 – авт.) за комп’ютерами працювали? Чи не може знову таке повторитися?»

Причину ще з’ясовують
«Зараз ми з’ясовуємо причину аварії, – коментує ситуацію начальник Городоцького району електричних мереж Віктор Слободян. – В той же день, коли сталася аварія, ми спільно з міськрадою створили комісії, які побували в кожній квартирі.  Сьогодні ми привезли майстра з ремонту холодильників. Він має дати висновок, чому техніка вийла з ладу, відремонтувати, що можна, на місці. Так само вчинимо з іншими приладами. Якщо це наша вина, ми відшкодуємо збитки».

«Ми зробимо все, щоб допомогти людям, –
твердить міський голова Віктор Хоптинець. – Буквально через годину після того, як сталася ава- рія, ми створили п’ять комісій, які одразу виїхали на місце. До складу комісій увійшли працівники міської ради, депутати міської ради, працівники району електричних мереж, мешканці цих будинків. Ми обійшли всі квартири, щоб з’ясувати, що сталося. Оскільки тоді ще не відновили електропостачання і не можна було судити, які прилади згоріли, а які працюють, то такі поквартирні обходи продовжили наступного дня. Як виявилося, постраждали чотири будинки, в яких 240 квартир. Однак, збитки понесли мешканці близько ста квартир. За описом, вийшли з ладу сто телевізорів, десь двадцять холодильників, трохи менше – пральних машин, комп’ютерів, мікрохвильових печей, телефонів. Ми склали з цього приводу відповідні акти. І це питання знаходиться під нашим контролем. Зараз РЕМ привіз майстрів, вони з’ясовують причину аварії. Оскільки ця організація не підпорядкована ні міському голові, ні міській раді, ми не можемо електриків змусити відшкодувати збитки. Поки що співпрацюємо разом. Але якщо раптом люди не отримають компенсації і справа дійде до суду, ми готові підтримати людей».

Фахівці радять звертатися в «Обленерго»
Оскільки РЕМи – структурні підрозділи «Обленерго», то звертатися із заявами слід саме в обласну структуру.  Начальник обласного управління у справах захисту прав споживачів Петро Вергела радить написати письмову заяву на ім’я гендиректора «Хмельницькобленерго». Звісно, вона має містити підписи мешканців будинків. Надіслати заяву краще рекомендованим листом або ж завезти особисто. Працівники управління готові надати консультацію городоччанам. Для цього потрібно, щоб представники постраждалих будинків при- їхали в управління.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую