ye-logo.v1.2

Графіті-джеми та брейк-данс-батли по-хмельницьки

Суспільство 4244
Олег Гришко демонструє дива велотріалу.
Олег Гришко демонструє дива велотріалу.. Фото: Дмитра Скрипника

У критому “Екстрім-парку”, що на заводі “Нева”, відбувся фестиваль вуличної культури.

 Молоді люди, котрі малюють графіті, танцюють брейк-данс, займаються велотріалом, воркаутом та іншими видами екстремального спорту, демонстрували хмельничанам свої вміння. Свято тривало цілий день і зібрало чимало глядачів.
Центральною подією фестивалю став графі-джем (зібрання, тусовка — прим. авт.). 11 вуличних художників розмальовували величезні площі “Екстрім-парку”, кожен міг підійти і подивитися, як сіра бетонна стіна перетворюється на різнобарвну картину.
“Мене завжди захоплювала яскравість графіті. Перший малюнок я зробив на будинку вночі, щоб ніхто не побачив, - розповідає хмельничанин Валентин Фурманюк, який взяв участь у джемі. - Зараз я зображую свій нікнейм (псевдонім в Інтернеті — прим. авт.) Vayn. Однак головне не те, що пишеш, а як. Кожен графітіст має свій стиль, прагне по-особливому виразити себе”.
У графі-джемі взяли участь не лише хмельничани, а й представники інших міст, однак навіть організатори не знають, яких. “Графітісти — як правило, люди потаємні, не хочуть світитися, бо часто пишуть графіті у недозволених місцях”, - розповідає один із засновників “Екстрім-парку” Олег Гришко.
За його словами, проведення графіті-джему має важливе значення для міста. “У Хмельницькому культура графіті представлена слабо. А тут буде щось на кшталт невеличкого музею”, - каже Олег.
Не менш яскравою подією виявилися брейк-данс-батли (змагання танцюристів). Вони проходили у двох номінаціях: “кідс” (діти) та “профі” (професійні брейкери). У першій переміг бі-бой (людина, котра танцює брейк — прим. авт.) Bood із Вінниці, у другій — бі-бой Бант зі Львова. Останній має власну школу брейк-дансу та бере участь у міжнародних змаганнях.
“Брейк — це танець, котрий йде від душі. Головне у ньому — імпровізація, але вона має бути добре підготована. Бі-бой повинен мати хороше відчуття ритму, силу, розтяжку, витривалість, володіти усіма техніками та прийомами”, - ділиться секретами бі-бойт Бант, він же Євген Плахотнюк.
Він та інші танцюристи підтвердили це на практиці: із завмиранням серця глядачі спостерігали за обертаннями на голові, стійками на руках, сальто та іншими елементами нижнього брейка.
Паралельно відбувалися показові виступи велотріалістів, турнікменів, паркурщиків, скейтерів та ролерів. Атмосферу свята доповнювала гучна музика.
До речі, 23 лютого у “Екстрім-парку” (вул.Курчатова, 6/5) відбудуться змагання з ВМХ (велосипедний мотокрос з перешкодами та трюками). Організатори обіцяють приїзд спортсменів з різних міст, в тому числі і потужної групи з Києва.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую