ye-logo.v1.2

Чому в аптеках не вистачило ліків?

Суспільство 1482

Про це ми запитали у працівників фармакологічної галузі Хмельниччини

Анатолій Побережний, директор Хмельницького обласного комунального підприємства «Фармація», депутат обласної ради: «Найперше, винен ажіотаж.  Адже ми не чекали, що люди підуть в аптеки й масово скуповуватимуть усі противірусні засоби. Причому, не просто купуватимуть те, що потрібно для лікування чи профілактики, а запасатимуться ліками на кілька років наперед.  До того ж, деяких препаратів просто немає у гуртових постачальників.  Приміром, вже більше десяти днів на заводі у Житомирі оплачене замовлення хмельницьких фармацевтів на оксолінову мазь. Але її не вистачає на всіх. І коли дійде до нас черга – невідомо. Наші заводи теж виявилися не готовими до епідемії та підвищеного попиту на ліки. Взагалі ж, деякі противірусні препарати вже з’являються в аптеках. Але я, як лікар, проти безконтрольного вживання ліків. Все має бути під контролем лікаря і за його рецептом. Адже деякі препарати не допомагають при каліфорнійському грипі, інші ж, навпаки – потрібні тільки при ньому. Загалом же про те, що епідемія грипу очікується в жовтні, знали ще у квітні. І держава мала б підготуватися до епідемії, принаймні, мати резервний запас ліків. У нас же вирішили врегулювати ціни. Погоджуюся, що й справді фармацевти деколи їх завищують. І недобросовісних потрібно карати. Однак, в ринкових економічних умовах регулювати ціни адміністративними та силовими методами не можна! На такі адміністративні методи ринок, зазвичай, реагує однаково – зникненням товарів. Тому, на мій погляд, потрібно шукати компроміс.

Іван Камінний, директор ПП «Аптека №2»:  «Нас застали зненацька! Треба рятуватися, закупити ліки. Нас же ніхто не попередив, що можлива така ситуація. А люди брали все підряд. Я відразу налаштував працівників аптеки, що вони мають добре розбиратися, перш ніж продати ліки. От приходять і замовляють антибіотики, відразу питання «Навіщо?». Адже антибіотики «беруть на себе» імунну систему, і коли вже треба протистояти хворобі, імунітету немає!
Той список ліків, які рекомендували купувати людям під час епідемії, м’яко кажучи, – неефективний. Зокрема, приклад з оксоліновою маззю. Минулого тижня придбати, чи хоча б знайти ці ліки було досить важко.
А ми зробили по-іншому – закупили якісні індійські аромаолії, набір яких коштує лише 5 гривень. І 200 відсотків гарантії, що ці засоби дієві. Навіть кращі, ніж мазь.
Леся Герас, заступник директора Хмельницької міської першої аптеки:
«Нестача медикаментів, що включені до переліку обов’язкових постановою Кабінету Міністрів, відчувалася у суботу і неділю. Дуже мало покупців приходили з рецептами від лікаря. Найбільше людей було ввечері в четвер 29 жовтня та в п’ятницю 30 жовтня. Надалі працювали у звичному режимі. Масок марлевих та одноразових продали більше 22 тисяч штук. У людей була справжня паніка. Вони не знали, що купувати, скільки, тому забирали все. Ми не підвищували цін і, навіть, працювали по півтори зміни.
У минулі вихідні в залі закладу невідома жінка намагалася продавати маски.
Нині ж ситуація стабілізувалася, люди сприймають поради лікарів та аптекарів спокійніше, попит значно спав. Ми уклали контракт із заводом «Інтерхім», але й досі аптечне замовлення на такі противірусні препарати, як амізон, аміксин не виконані, і цих ліків немає на складах».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую