ye-logo.v1.2

Криза і епідемія – це кара Божа?

Суспільство 1659

Дорогу до кари обирає сама людина, переконані священики

Затяжна економічна криза, безробіття, а тепер ще й епідемія грипу – на українців ніби з вороха сипляться різні напасті.   Чому ж ми отримуємо все нові та нові випробування?  Чи справді це – кара Божа за наші гріхи? Ми вирішили дізнатися, як пояснює таку ситуацію церква. За коментарем звернулися до  настоятеля римо-католицького храму Святого Станіслава, єпископа і мученика, що у Городку, Віктора Лутковського.

– Отче Вікторе, скажіть, будь ласка, чи справді нинішні біди – це кара Божа?
– Перш, ніж робити якісь висновки, варто сказати, яким є Господь. У Святому Писанні йдеться, що Бог правдивий, добрий, всепрощаючий, люблячий і всемогутній. І коли ми дивимося на події, котрі відбуваються у нашому житті, то тут треба, насамперед, визначити причину цього – у світлі слова Божого і Божої правди. Справді, Бог може допускати кару. Крім грипу й кризи, є ще чимало інших випробувань – погана екологія, Чорнобильська трагедія, невиліковні хвороби. Люди прийшли до усього цього через певні вчинки або через спосіб життя. Бог каже людині: «Даю тобі цей світ у владарювання». Це означає, що людина не є володарем світу, але використовує його. І багато справ людини, її відкриттів, вчинків діють якраз не на користь їй. (Хоч багато є корисних відкриттів і надбань). Саме тут треба шукати відповіді на свої запитання. Для кожної віруючої людини у важких ситуаціях важливо зрозуміти певні знаки. Вони свідчать про те, що так само, як людину гріх провадить до смерті,  структуральні гріхи  (в політиці, як форма людського життя чи існування суспільства) ведуть  до різних бід. Тобто, усі випробування – це відплата за гріхи. Але не потрібно винити у цьому Господа. Людина до кари приходить сама через власний спосіб життя.
– Якось відвернути ці біди можна?
– Єдиний шлях – навернутися до Бога, захотіти щось змінити.  І це не залежить від однієї людини, а й від політиків, представників влади. Такі проблеми переживає не лише Україна, а й весь світ. Адже часто ми дбаємо про матеріальні вигоди, про гроші, озброєння. Все це діє проти звичайної людини. І для віруючих людей у такі моменти найважливіше – довірити себе Богу. В Книзі пророка Ісайї йдеться:  хто віддається в  опіку Божу, той не потерпить ситуації, у якій би не відчув  присутності Бога. Тому для нас вихід один: навернення до Бога, молитва і довіра Господу. Головне – вірити, що Бог є спасителем  у тих труднощах, котрі переживає кожен з нас і все суспільство. Але це також стосується тих, хто приймає рішення за багато тисяч чи мільйонів людей. Адже ми бачимо, що у тих західних країнах, де  дотримуються законів, певних правил, традицій, де вірять у Бога, й люди живуть інакше, краще.
– Як чинити звичайним людям?
– Віруюча людина знає, що Господь опікується нею, не залишить він її і під час пандемії грипу. Ми в храмах теж молимося за здоров’я. До того ж, католики їздять до єпископа на молитви за зцілення. І ці зцілення відбуваються! Наприклад, недавно до мене приїхали батьки дитини, у якої постійно болить голова. Вони  побували у різних лікарів, але причини головного болю не знайшли.  Я порадив домовитися про молитву єпископа. Через деякий час те ж подружжя знову приїхало до мене і зізналося, що після молитви єпископа дитину більше не мучить головний біль. І таких прикладів багато. Коли людина живе надією й вірою, то й якість її життя вища, ніж, коли людина живе страхом. Якщо людина тільки й думає, щоб не заразитися грипом, щоб не захворіти, то у неї  якраз багато шансів захворіти. Бо те, у що ми віримо, чого боїмося, стається. Якщо ж людина вірить у Бога й у те, що Він її захистить, то так і буде. Людина черпає сили у вірі.
– На період епідемії влада просила скоротити тривалість служб у церквах або ж взагалі їх відмінити…
– Справді, на період карантину ми відмінили  катехезу та усі душпастирські зустрічі, котрі мали б відбуватися в парафії.  Але служби не відміняємо  і не скорочуємо. Може, з точки зору влади це й правильно – адже вони не сприймають службу Божу як справу містичну, а лише – як масове зібрання людей. Насправді ж, збираючись у храмі, люди моляться, просять Бога про благодаті та здоров’я. І в такий непростий час потрібно частіше звертатися до Бога, це час покаяння і довіри до Господа. Звісно, в усьому потрібен здоровий глузд. Для цього Бог обдарував людину розумом.  І ми просимо усіх, хто захворів чи має симптоми хвороби,  не приходити до церкви.
– А спеціальні служби за здоров’я є?

– У нашому храмі кожної першої суботи о дев’ятій годині проводяться служби, під час яких моляться за зцілення та здоров’я. Під час цієї Святої Служби освячуються вода, олія та сіль. Ми називаємо це екзорцизмом. Цю свячену воду можна додавати до їжі, вмиватися нею. Олія та сіль служать не лише для зцілення, а також – для охорони від зла (звільнення від дії злого духа). Але головне при цьому – віра у Бога.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую