Гаряча тема:
- Війна
Хобі - це захоплення чи діагноз?

Відомо, що хобі не лише допомагають відволіктися від сірих буднів та зняти стрес, а й приносять задоволення.
Хто захоплюється спортом, хто днює й ночує за моніторами своїх комп'ютерів, розкладаючи пасьянси чи воюючи з монстрами та зомбі, хто займається кулінарією, хто рукоділлям...
Але є люди з досить незвичними захопленнями. Як от хмельничанка, назвемо її Ніна, в душі якої живе одна, але дуже велика любов - любов до троллінгу (по-простому - дражніння).
Найулюбленіша розвага Ніни - троллінг у громадському транспорті. «Сідаю, зазвичай, біля вікна, - розповідає дівчина. - Отож, якщо сусід по сидінню мені підходить, починається вистава. Приблизно за 30 секунд до зупинки повертаюся до нього, злегка підводжуся і чемно запитую: «Ви виходите?». Людина, звичайно ж, підводиться, пропускаючи мене. Я ж у цей час відвертаюся і пильно вдивляюся у вікно.
Перед наступною зупинкою - те ж саме. Зазвичай, після третього разу люди мовчки пересідають на інше сидіння.
Особливо приколює, коли біля тебе сидить хтось з купою пакетів. Поки людина підведеться з ними, поки повитягує з-під сидіння… А ще обожнюю тих, хто розмовляючи по мобільному, волає на весь тролейбус: «Ти завтра їдеш у село?!». «А я встала в шість ранку, постірала, наварила борщу і голубців»! Вони встають, переривають важливу розмову… Кайф!
Парфумерія… Це не тільки гарний запах
До такого життя хмельничанка Оксана докотилася не зразу. Хоча, за її словами, вона мала схильність до цього - у бабусі-вчительки було багато парфумів. Радянських, якісних. «Вже зараз, дістаючи ті флакончики, які так відрізняються від нинішніх стандартних пляшок, - каже дівчина, - і вдихаючи божественний аромат «Юрмали3», «Інтриги №1», «Реноме», які коштували не більше 25 карбованців, диву даюся. Адже вони - один в один - визнані французькі шедеври - «Чорна магія», «Містерія Роша» та «Тубероза Гарденія Есті Лаудер». Нині купити їх може не кожен: за 15 мілілітрів вінтажної (перші випуски аромату) «Чорної магії» треба викласти 2799 гривень. Стомілілітровий флакон «Туберози гарденії» коштує понад 3 тисяч. Однак придбати цей рідкісний парфум можна хіба що на Лондонському аукціоні. А мілілітр вінтажної, уже давно знятої з виробництва, «Містерії», у таких же парфманіяків можна придбати за 55 гривень. І я купувала. До речі, це не межа, за мілілітр вінтажної «Кліма», вартістю у 255 гривень, парфманіяки (і я також) стоять у черзі.
Свою власну колекцію я почала збирати, як тільки почала заробляти самостійно. У мене завжди було не менше десяти ароматів (звичайно ж, дешевих). В основному це була недорога «Ескада». Грошей ставало більше, більшало парфумів. Взагалі, дай мені волю, я би купувала парфумерію тоннами! До речі, мас-маркет (більшість з того, що продається в наших парфумерних магазинах) зараз уже не визнаю. Ці аромати досить прості й монотонні, швидко приїдаються і продаються тільки у великих флаконах.
Так я добралася до селективів (незвичні аромати, які випускаються невеликим тиражем). І нехай вони коштують чимало, але краса аромату компенсує будь-які витрати. Так у мене з’явились «Том Форд Табак-ваніль», «Артізан Полювання на метеликів», «Клінік Ароматік Еліксир», «Серж Лютанс Саррацин», який перших десять хвилин злегка віддає… лайном (такі аромати називаються індольними), а потім з’являється така краса!
До недавнього часу своє захоплення я вважала нав’язливою ідеєю, ледь не психічним відхиленням, доки не познайомилася з товаришами «по щастю». І виявилося, що є люди, колекції яких набагато перевищують мою. І що познайомитися з рідкісним парфумом можна не лише, купивши цілий флакон на англійському аукціоні, а просто взявши участь в «розпиві», коли дорогі парфуми розливають у ємкості від мілілітра і до...
І тепер, я, як справжній парфманіяк, тримаю «ніс по вітру»: ловлю незвичні аромати, з легкістю «беру слід» і навіть у натовпі можу вирахувати, хто ж це так гарно пахне.
Етикетки на одязі: практична річ чи предмет пристрасті?
Про те, що сьогодні етикетка - це щось більше, ніж просто інформаційний листок або цінник, свідчить вже той факт, що багато споживачів навіть збирають цілі колекції, які складаються з багатьох сотень екземплярів, а виробники давно вже перетворили цю утилітарну, в принципі, річ на справжній витвір мистецтва. Хмельничанка Тетяна Новак захоплюється колекціонуванням незвичних етикеток від одягу не один рік. В її “арсеналі” вже понад 200 екземплярів не лише з ламінованого паперу та картону, але й із тканини, шкіри, джинсу і навіть хутра. “Можливо це й несерйозно в порівнянні з традиційними предметами колекціонування, однак збираю я саме етикетки від одягу, - каже Тетяна. - Моє захоплення розпочалося шість років тому. Я працювала дизайнером в одній фірмі з виготовлення етикеток і там ми збирали різні зразки цієї продукції. Якось поступово також захопилася цією справою і навіть після того, як змінила місце роботи, інтерес до колекціонування не пропав. Мої “скарби” постійно поповнюються новими екземплярами. Їх мені приносять і друзі, і знайомі. Особливо цікаві етикетки від фірмового одягу. Власне, з них і починалася колекція. Вони виглядають просто приголомшливо в порівнянні з тим, що є в нас. Етикеток власного виробництва в моїй колекції немає, але мені неодноразово доводилося їх бачити на одязі, який продається. Загалом, до мого альбому колекціонера потрапляють стильні, красиві й незвичні ярлики та бірки”.
«Щоб колекціонувати запальнички, не обов'язково бути курцем!»
Запальнички - це нескінченність стилів і дизайну, тому й не дивно, що вони стали об'єктом колекціонування. 31-річний Руслан Нагорний уже декілька років збирає цих «побратимів» сірників. Має їх уже понад 50 штук. “Я хотів не просто збирати будь-що, а речі, які б щось означали, - каже колекціонер. - Вогонь став звичним і повсякденним атрибутом нашого життя. Маючи можливість повсюдно купити простеньку пластмасову запальничку, легко забути про колосальну винахідливість і дива дизайну, якими володіє цей маленький предмет. Висікти полум'я із старовинної запальнички в срібному або емалевому корпусі - це все одно, що викликати джина з лампи й відчути себе Прометеєм. У моїй колекції багато цікавих зразків. Є навіть запальнички радянських часів. Починав із простих дешевих, потім почав “перебирати харчами” і тепер мене цікавлять лише ексклюзивні та незвичні запальнички. За своїми експонатами «полюю» скрізь, де буваю. Зайду, до прикладу, до знайомого, побачу гарну запальничку і питаю: «Тобі це треба?». Якщо ні, то прошу для колекції. Зберігаю свої експонати в звичайній картонній коробці. Деякими час від часу користуюся, потім заправляю їх і знову кладу на місце. Скільки грошей на них витратив - не рахував. Можу сказати, що найдорожча моя запальничка коштує 100 гривень, але друзі дарують і коштовніші зразки. Часто мені приносять зламані запальнички, тоді я їх ремонтую і відправляю у свій «сейф». Важливо, що, для того, аби почати колекціонувати запальнички, не обов'язково бути курцем. Єдине, про що не слід забувати, що колекціонування, як і куріння, може перерости в звичку».
Приємні шкідливі звички
Офіційно захоплення 24-річного Дениса Вітвіцького називається «Ніковіля» і займаються ним у світі тисячі людей, які мають справжні шедеври табачної промисловості. По-народному це просто колекціонування упаковок від цигарок. Денис займається цим усього півтора року, але вже має майже сотню унікальних цигаркових упаковок. Кілька експонатів у його колекції особливо цінні, адже подаровані чи передані друзями з-за кордону, упаковки, яких немає у вільному продажі на території України. «Цінною для мене є кілька упаковок із Канади, Сполучених Штатів, Італії та Молдови, які друзі чи їхні родичі передавали спеціально, знаючи про моє захоплення – каже Денис, демонструючи унікальні упаковки із складною конструкцією чи оригінальними малюнками.
Є в його дивовижній колекції й тематичні пачки: ті, що присвячені футболу, космосу, окремим людям та подіям. Є також цигаркові упаковки для тих, хто любить сучасне мистецтво і музику. Інші упаковки – це витвори сучасних художників-урбаністів.
Сам Денис палить уже кілька років і спробував на смак більшість цигарок зі своєї колекції, а окремі запаковані ще й досі. Попереджувальні знаки щодо згубності паління колекціонера не зупиняють. Теперішня його слабкість – це сигари. Тепер друзі дарують йому дорогі кубинські і дешевші, з інших країн. Хлопець зізнається, що його колекція – це, швидше, колекція вражень і ароматів, ніж самих упаковок, адже цигарки у нього є і з кавовим ароматом і з рідкісними прянощами та спеціями.
До речі, найбільшу кількість цигаркових упаковок зібрав італійський колекціонер: понад 100 тисяч пачок.
Японські та китайські віяла: вишукані атрибути інтер’єру
Хмельничанка Наталя Сіліна збирає віяла, які є неодмінним атрибутом культури Сходу. Захопилася вона цією ідеєю років сім тому, коли їй подарували блакитне віяло із зображенням природи. Тепер Наталя купує їх, іноді — в подарунок іншим.
Зараз у її колекції кілька десятків предметів різноманітних розмірів, забарвлень та матеріалів виготовлення: яскраві та стримані, шовкові та дерев’яні, з квітами, драконами, ієрогліфами... Найменше віяло завдовжки у 10 см, найбільше — близько метра.
“Мені подобається кожне віяло по-своєму. Серед найулюбленіших можна виділити жовте віяло з чорно-зеленими лелеками, яке чоловік подарував мені на річницю весілля”, - розповідає Наталя. Своїми віялами Наталя прикрашає квартиру, шкодує користуватися ними за призначенням.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: