ye-logo.v1.2

Щогодини над Чемерівцями линуть відомі українські мелодії

Суспільство 1342

У центрі селища на новозбудованій вежі встановили годинник, котрий музикою та боєм сповіщає місцевим мешканцям про кожну годину

Ідею будівництва межі з годинником «підкинув» львівський годинникар Олексій Бурнаєв. Він повертався додому з Кам’янця-Подільського. На роздоріжжі поблизу Чемеровець Олексій Михайлович зупинився біля каплички. «Я приглядаюся до місць, де можна встановити годинник, або ж тих, де варто було би старі годинники замінити на сучасні, оновити дизайн, – розповідає Олексій Бурнаєв. – Перехрестя трьох доріг біля Чемеровець – хороше місце для встановлення годинника. Оскільки я не знав, якій конфесії належить капличка, зв’язався з Чемеровецьким селищним головою. Спільно народилася думка про будівництво вежі в центрі містечка й змонтувати на ній годинник». Цю ідею «підхопив» місцевий підприємець Олександр Чорний, котрий виступив спонсором будівництва вежі й створення годинника. «Ми порадилися з селищним головою Сергієм Муткою і вирішили, що встановити годинник потрібно у такому місці, аби людям було зручно, щоб вони його бачили здалеку. До того ж, буваючи в Європі, бачив, що там майже кожне містечко має ратушу або вежу з годинником. Місце визначили, й моя будівельна бригада взялася за зведення вежі. Потім запросили Олексія Бурнаєва, котрий і змайстрував годинник».
І вже про прихід Нового, 2010 року, чемерівчанам сповістив годинник, загравши гімн України. Загалом же з 8-ї до 22-ї години, щогодини з вежі звучить відома українська мелодія, (приміром, об 11.59 це – гімн України) а потім – бій (у годинник вмонтовані куранти). Крім того, годинник відбиває ще й кожну чверть. Вночі ж він теж не замовкає, але його звук ледь чутний, аби не заважати нічному спокоєві мешканців містечка. Загалом же Олексій Бурнаєв встановив чимало годинників на ратушах, замках, церквах та інших будівлях України. Нещодавно він працював у Кам’янці-Подільському, на міській Ратуші. Щоправда, до кінця замисел майстра та влади не вдалося довести – тут планується встановити годинник ще на другому ярусі. У Києві теж можна полюбуватися на витвір рук талановитого львів’янина. На одній з будівель на Контрактовій площі встановлений годинник із дев’ятьма дзвонами. Вісім дзвонів охоплюють повну октаву, що дозволяє виконувати різноманітні мелодії, а дев’ятий дзвін «відповідає» за бій.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую