ye-logo.v1.2

«Я ще обов’язково повернуся сюди за сином»

Суспільство 977

Зізналася хмельничанка Світлана, котра народила свого первістка Назарчика у перший день нового року

Сама ж новорічна ніч у Хмельницькому перинатальному центрі була спокійною, перша дитина з’явилася на світ лише майже о десятій  ранку.  Мама Настусі, Людмила, встигла ще зустріти Новий рік у родинному колі. Перша хмельничанка-2010 мала вагу 3 кілограми 200 грамів та 52 сантиметри на зріст. «Я сподіваюся, що 1.01 2010 буде щасливим числом для моєї донечки», – каже пані Людмила.
Загалом же в обласному центрі першими у новому році народилися п’ятеро дітей – дві дівчинки та троє хлопчиків. Четверо немовлят – перші діти у родині. Але, стверджують молоді мами, вони ще повернуться сюди за другою дитиною.
Хоч торік перше січня було багатшим на пологи (тоді народилося аж дев’ятеро дітей), міський голова обласного центру зазначає, що народжуваність у Хмельницькому протягом останніх трьох років зростає.  «У 2009 році в обласному центрі народилося 3 398 дітей, що, практично, на рівні 2008 року», – зазначив Хмельницький міський голова Сергій Мельник.
Пологів у перинатальному центрі цього року поменшало, на переконання головного лікаря Хмельницького перинатального центру Андрія Ропотана, через те, що в обласному центрі все менше народжують жінки з районів – адже в райлікарнях за останні кілька років оновили пологові відділення, придбали нову апаратуру, і вагітним немає потреби їхати народжувати до обласного центру.
Вже традиційно, хмельницька міська влада відзначила матерів, котрі народили першими у новому році. Подарунки – солодощі, розкладні столики-стільчики для годування дітей – отримали п’ятеро молодих мам, котрих цього ж дня виписали додому. «Нинішні технології дозволяють на четвертий-п’ятий день після пологів виписувати молоду маму й дитину додому, – зазначив Андрій Ропотан. – У перший день нового року теж виникло питання про оперативне ведення пологів. Але ви бачите, що сьогодні усі молоді мами почуваються добре, і немає різниці між тими, хто народжував самостійно, і тими, хто народжував з допомогою кесаревого розрізу. Сьогодні усі ці породіллі підуть додому».
2010 рік характеризується тим, що першими у районах та обласному центрі народжувалися, в основному,  дівчатка. Як кажуть медики, рік має бути спокійним, без надмірних потрясінь та глобальних катастроф. «Рік вже обіцяє бути хорошим, бо щодня народжуються діти, - каже заступник головного лікаря Городоцької районної лікарні Богдан Палійчук. – А для того, щоб зростало населення України, потрібні якраз жінки. Тому вбачаємо позитив у тому, що першими у новому році народжуються саме дівчатка. У нас теж першою була дівчинка».  У Волочиську теж рік розпочала дівчинка. Всього ж першого дня з’явилося на світ четверо немовлят – два хлпчики та дві дівчинки. Причому,  поповнення зазнала і одна багатодітна родина, у ній з’явилася шоста дитина. А от у Ізяславі у Новорічну ніч народився хлопчик. У Красилові та Чемерівцях  перший день нового року був спокійним, перші новонароджені з’явилися лише 2 січня. І це були хлопчики.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую