ye-logo.v1.2

Вберегтися від нечистої сили

Суспільство 1879

Вода, набрана на Богоявлення, захищає від усякої нечисті

Хрещенська вода – особлива. Вважається, що за нею не обов’язково ходити до церкви,  адже 19 січня Господь освячує всю воду на землі, щоб люди всіх релігій, і навіть безбожники, хоча б раз на рік змогли очиститися.

Хрещенську воду не потрібно кип’ятити
«У цей день, 19 січня оновлюється все водне середовище Землі, у тому числі й людина, – розповідає настоятель храму Всіх Святих Землі Української Української православної церкви Київського патріархату отець Володимир Марущак. –  Хрещенська вода свої властивості зберігає роками, вона не псується. Причому, воду цього дня можна взяти у будь-якому місці – озері, річці, з крана – і вона матиме однакові цілющі властивості. Крім того, у кожному храмі є запас такої води, і взяти її можна й після свята. Головне у використанні води – не кип’ятити. Пити її добре зранку натщесерце, попередньо помолитися. Воду можна додавати у ванну, робити з неї компреси. Взагалі, освячена вода рятує нас від нечистої сили. Тому вона, насамперед, допомагає, коли люди страждають від нападів нечистої сили. Так само варто окропити цією водою свою домівку».
Вчені теж підтверджують особливість хрещенської води. «У мене є знайомий  професор хімії, – продовжує отець Володимир. – І він підтверджує той факт, що вночі та зранку 19 січня вода змінює усю свою структуру». Деякі вчені пояснюють цілющі властивості  води особливостями магнітного поля Землі. Цього дня воно відхиляється від норми й уся вода на планеті намагнічується. Однак, феномен хрещенської води до кінця не вивчений, вода не проходила наукових досліджень, які проходять лікарські препарати. Тому й ніяких медичних висновків про зцілення хрещенською водою немає.

Магія чи віра?
У давні часи, незважаючи на люті морози, пірнути в ополонку намагалися не лише здорові, а й хворі. Зовсім немічні просто вмивалися водою з ополонки, вмивали навіть хворих немовлят.
За словами хмельницької знахарки Ольги, хрещенська вода має величезну цілющу силу. «Відомо чимало випадків, коли буквально декілька крапель такої води, влиті в рот важкохворому, рятували йому життя, – каже пані Ольга. – Я знаю жінку з важкою формою онкологічного захворювання, яка, за порадою ченця-цілителя щодня приймала ванну, додаючи в неї ложку святої води. Така вода лікує рани, охороняє від зурочень, допомагає відвернути лихо. Святу воду треба пити натщесерце, прочитавши перед цим молитву. Важкохворі можуть приймати її по столовій ложці щогодини».
Пані Ольга радить не набирати воду відрами. Однієї пляшечки її вистачить аж до наступного Водохреща – адже таку воду можна додавати до звичайної. Цікаво, що хрещенською водою можна окроплювати їжу та житло. Перед очищенням будинку цілителька радить скупатися, а потім почати процедуру. Зазвичай починали з кутка, де висять ікони, і, обходячи весь будинок, не забували жодного куточка. Бажано протягом всієї процедури  тримати свічку, хрестити нею будинок, при цьому читаючи молитву на очищення будинку. «Таке очищення вважається найсильнішим, – каже цілителька, – і протягом року воно оберігатиме дім і родину від усілякого негативу».
Після очищення бажано теж скупатися, а наприкінці облитися водохресною водою, читаючи молитву.
У водохресній воді можна «чистити» від негативу і золоті прикраси, поклавши їх туди на 40 хвилин.
Крім того, цією водою жінки відбілювали обличчя та білизну. Тільки витирати її не можна, вода сама повинна висохнути. Перед тим, як її випити або вмитися, бажано прочитати молитву або ж від щирого серця попросити Бога про допомогу та очищення.
А наостанок – кілька порад від пані Ольги: вмиваючись водохресною водою,  слід сказати: «З вулиці водиця, з мене лиховиця».
Якщо у вас в домі проблеми, на ніч залиште водохресну воду на порозі у відкритій посудині, а вранці протріть нею взуття кожного члена сім’ї. Потім воду вилийте у туалет, сказавши при цьому: «Злий дух під землю, добрий – на землю».Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую