ye-logo.v1.2

Усіх перевірять лікарі

Суспільство 1241

Головним у проведенні диспансеризації має бути сімейний лікар

Незважаючи на збільшення фінансування галузі, велику кількість лікарів та середнього медперсоналу, система охорони здоров’я все менше впливає на стан захворюваності населення. Тому, на думку експертів міністерства охорони здоров’я, сьогодні варто шукати  шляхи раціонального використання коштів, забезпечити максимальну віддачу від їх вкладення. На цьому наголосив начальник обласного управління охорони здоров’я Микола Янчук на засіданні колегії управління. Серед пріоритетів Микола Андрійович назвав: реформування структури галузі та системи фінансування, запровадження обов’язкового державного медичного страхування; розширення сфери застосування платних медичних послуг. Особливого значення, на переконання Миколи Янчука, набуває запровадження якісно нових заходів щодо профілактики захворювань та діяльності з формування здорового способу життя. Найважливіше у цьому – проведення суцільної диспансеризації. «Головною відповідальною особою в проведенні диспансеризації має стати сімейний лікар, який буде визначати для кожного із своїх пацієнтів індивідуальну програму проведення диспансеризації, – зазначив Микола Андрійович. – Необхідно також провести структурну реструктуризацію галузі». У кожному районі чи місті районного значення планується створити так звані центри первинної медико-санітарної допомоги, що включають в себе ФАПи (фельдшерсько-акушерські пункти), амбулаторії, у тому числі – амбулаторії сімейної медицини. ФАПи, які обслуговують до 300 чоловік, потрібно перепрофілювати в медичні пункти, де проводитимуть прийоми сімейні лікарі. Також МОЗ пропонує створити госпітальні округи, які обслуговуватимуть 150-200 тисяч мешканців. В закладах округу мають виконуватися не менше трьох тисяч оперативних втручань та приймати не менше 400 пологів на рік. В межах кожного округу має бути здійснена диференціація лікарень, виходячи з інтенсивності медичної допомоги, що надається, а також – створений консультативно- діагностичний центр, в якому буде надаватись планова амбулаторна спеціалізована допомога на базі поліклінічних відділень лікарень, які будуть мати статус філії зазначеного центру.
Госпітальний округ, враховуючи особливості законодавства, може функціонувати як об’єднання закладів. Задля підвищення якості медичної допомоги та ефективності використання потенціалу обласних лікарень та вищих медичних навчальних закладів ІV рівня акредитації пропонується створення університетських лікарень і об’єднання цих закладів у формі корпорації.
«Головний напрямок реформування системи – це перехід до фінансування конкретних послуг, наданих закладом охорони здоров’я. Тобто, перехід від кошторисного фінансування до оплати державного замовлення на підставі договорів між замовником та постачальником медичних послуг», – зазначив Микола Янчук.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую