ye-logo.v1.2

За рік – мінус десять кілограмів

Суспільство 1237

Саме такий темп схуднення дієтологи вважають найоптимальнішим. Тим паче, що є велика надія, що ці кілограми не повернуться назад

Перші весняні струмочки у багатьох викликали радість. Однак, деякі представниці  слабкої статі, скептично оглянувши себе у дзеркалі, жахаються: зимові свята  відклали на стегнах та животі кілька зайвих кілограмів. Жахнувшись, одразу «сідаємо» на дієту. Благо, їх сьогодні чимало. Але часто новомодні дієти не дають очікуваних результатів. І навіть якщо й вдається схуднути, дуже скоро вага знову зростає. До того ж, зайва вага «приносить» із собою, крім косметичних, і проблеми зі здоров’ям. Насамперед,  це – порушення ліпідного обміну, підвищений тиск та цукровий діабет. Тому сьогодні поговоримо про те, як правильно худнути.

Їжте, коли хочете, але не переїдайте
Найрозповсюдженіша  порада при схудненні – не їсти після 18-ої. Але як це зробити, якщо о 18-ій у багатьох тільки закінчується робочий день? Зранку ми не завжди маємо час для сніданку, в обід щось перехопимо, ввечері ж мужньо тримаємося… до 20-ї, 21-ї. але порожній шлунок не дає заснути і, буває, вже вночі біжимо до холодильника. Або ж намагаємося на обід з’їсти більше – організм запасається на випадок, якщо вечеряти йому не дадуть. Насправді ж, кажуть дієтологи, організму не важливо, коли ви переїли – в обід чи ввечері, він робить собі запаси. Звісно, краще перебудувати свій режим харчування так, щоб основний прийом їжі припадав не на вечір. Якщо ж найбільше з’їдаєте ввечері, краще після вечері прогулятися. Якщо ж одразу після їжі лягаєте спати, то насамперед, страждає шлунково-кишковий тракт. Для того, аби не переїдати ввечері, потрібно вдень їсти кілька разів. Перекусити можна домашнім сиром, яблуком, іншими фруктами,  галетним печивом.

Підготуйтеся психологічно
Чому кілограми, які вдалося скинути зі значними зусиллями, повертаються назад? Чимало авторів дієт обіцяють вже за десять-чотирнадцять днів позбутися десяти-п’ятнадцяти кілограмів. Кожна дієта змушує нас від чогось відмовитися – від білка, вуглеводів, жирів. Але усе це організму потрібне, і, відмовляючись від якихось продуктів, він отримує колосальний стрес. Організм запам’ятовує цей стрес і, коли ви повертаєтеся до звичайного ритму, поспішає зробити запаси, щоб бути готовим до наступного випробовування. Тому для людини, котра хоче схуднути, головне – зробити так, щоб вага зменшилася і стабілізувалася. І варто дотримуватися не дієт, а правил раціонального харчування. Не потрібно рахувати калорії, просто слід обмежити себе у кількості їжі й виключити деякі продукти (про це піде мова далі). Але найголовніше – організму потрібен час для того, щоб перебудувати усі обмінні процеси. Ми маємо вживати менше калорій, ніж витрачаємо, – тобто,  створити від’ємний баланс.  І обов’язково підготуйтеся  психологічно, щоб кожна клітина організму налаштувалася на те, що вона хоче змінити (не схуднути!) свої обмінні процеси.

Вирахуйте свій індекс маси тіла
Саме ця величина є  індикатором вашої ваги, з цієї цифри ви робите висновок –чи потрібно вам худнути. Вирахувати індекс маси тіла досить легко. Потрібно вагу у кілограмах поділити на зріст у метрах в квадраті. Наприклад, при зрості 1,7 метра ви важите 65 кілограмів. Множимо 1,7 на 1,7, отримуємо 2,89. Тепер 65 ділимо на 2,89, отримана цифра 22,5 і є індексом маси тіла. Якщо ця цифра  менша 20 – йдеться про дефіцит  маси тіла, і потрібно думати не як схуднути, а як набрати вагу. Від 20 до 25 – нормальна вага, від 25 до 30 – зайва вага, від 30 до 35 – ожиріння ІІ ступеня. До речі, жінки з недостатньою масою тіла й ті, хто має ступінь ожиріння, частіше страждають на різні недуги. Найчастіше це – проблеми зі шлунково-кишковим трактом, гінекологічні захворювання і навіть порушення репродуктивної функції. А от жінки з індексом маси тіла від 20 до 30 (нормальна та зайва вага), згідно з багаторічними дослідженнями вчених, рідше, ніж їхні худі та повні співвітчизниці, страждають на рак молочної залози, мають підвищений тиск та остеопороз в постклімактеричному періоді. А чоловіки з такими ж показниками – рідше страждають на рак  передміхурової залози. Тому дієтологи не радять жінкам, котрі мають зайву вагу (індекс до 30),  худнути, особливо якщо ця жінка дітородного віку. Єдина порада – влаштувати собі розвантажувальні дні.

Правила правильного схуднення
1. Не починайте худнути з понеділка, завтра, з першого числа. Організм дуже боїться таких слів.
2. «Золоте правило»: не переїдайте, особливо ввечері. Краще недоїсти одну-дві ложки.
3. Організм можна трішки «обманути»: перед прийомом їжі випити склянку води (але не холодної і не гарячої, бо все холодне та гаряче збуджує апетит), з’їсти шматочок шоколаду, щось з фруктів.
4. Обов’язково потрібне посильне фізичне навантаження. Будь-яка фізична активність підсилює усі обмінні процеси і, насамперед, жировий. Але навантаження має бути помірним. Не варто одразу йти до спортивного залу й виснажувати себе кількагодинними тренуваннями.
5. Варто обмежити вживання таких продуктів: гострі страви, копченості, на- варисті супи і бульйони, маринади, квашені та солені продукти, газові напої, вироби з борошна вищого гатунку, смажені страви, картоплю, алкоголь. Фрукти мають бути не солодкі, а кисло-солодкі.
У перші місяці кілограми будуть швидко зникати. Потім процес схуднення уповільниться. Але це не страшно. І на цьому етапі можна застосовувати розвантажувальні дні. Й дуже добре, вважають спеціалісти, коли за рік ви втратите десять кілограмів. Це означає, що ви дозволили своєму організму спокійно перебудуватися. І якщо ви втягнулися у процес розумного раціонального харчування, то можна у невеликій кількості дозволяти собі все те, що забороняють усі дієти: булочки, тістечка, банани, цукерки, гострі приправи. І не товстішатимете!

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую